Російський пропагандист закликав «топити українських дітей»

23

Співробітник каналу Russia Today Антон Красовський публічно заявив, що не згодних із «російським світом» дітей з України потрібно фізично знищувати.

Російський пропагандист закликав топити українських дітей

У російському суспільстві набирає обертів скандал довкола висловлювань журналіста Антона Красовського. Він активно підтримує військові дії в Україні та нерідко дозволяє собі різкі зауваження, але цього разу перейшов кордон. В ефірі своєї авторської передачі «Антоніми» російський пропагандист закликав «топити українських дітей», якщо вони називатимуть росіян окупантами.

«Ось прям топити цих дітей»: російський пропагандист закликав до розправи

Свою думку Красовський висловив у розмові з однодумцем — письменником-фантастом Сергієм Лук’яненком. Той розповів в ефірі, що ще за радянських часів чув від дітей в Україні про «окупацію москалями». На що Красовський відповів, що таких дітей він запропонував би одразу “топити в річці” або спалювати в хатах.

Лук’яненко не підтримав позицію співрозмовника, пояснивши, що це екстремізм. Однак додав, що українських дітей варто було б повчити «різаннями».

Чому RT припинив співпрацю з Красовським

Висловлювання Антона Красовського викликало різку критику й у Росії, причому навіть із боку пропагандистів. Так, голова згаданого каналу Russia Today Маргарита Сімоньян поспішила заявити про припинення співпраці з журналістом.

Втім, вона натякнула, що Красовського можуть пробачити, якщо він зуміє виразно пояснити причини свого вчинку. Симоньян впевнена, що насправді Красовський не вважає за потрібне «топити дітей», а скандальну фразу промовив унаслідок «тимчасового божевілля». Вона також наголосила, що заяви її співробітника жодною мірою не відображають думку решти працівників каналу.

Реакція на слова Красовського в Україні та Росії

А депутат Держдуми, єдинорос Дмитро Савельєв заявив, що Красовського після такого вчинку можна вважати ворогом Росії. Парламентарій також закликав судити пропагандиста за всією суворістю закону. Савельєв вважає, що своїми необдуманими словами журналіст фактично подарував «ворогові» інформаційну «бомбу».

Читайте також:  Війна в Україні: Нове озброєння від США

Зважаючи на все, Савельєв мав рацію: на слова Красовського відразу ж відреагували в Україні. Міністр закордонних справ країни Дмитро Кулеба закликав до блокування каналу RT у всьому світі, оскільки саме цей канал транслює передачі Красовського.

Що відповів Красовський?

Антон Красовський спробував виправдатися, заявивши, що його просто понесло в ефірі. Журналіст пояснив, що так буває, але тепер він усе усвідомив і йому по-справжньому ніяково. У своєму телеграм-каналі пропагандист вибачився перед глядачами і особисто Маргарито Симоньян, а також усім, кому його слова «здалися немислимими». Таке формулювання обурило журналістку Ксенію Собчак. Вона заявила, що Красовський вже «збожеволів від вседозволеності».

Наразі багатьох цікавить подальша доля Антона Красовського. Сьогодні стало відомо, що голова СК РФ Олександр доручив перевірити висловлювання журналіста RT про українських дітей. Втім, на думку іншого журналіста, Майкла Накі, ці слова не надто відрізняються від усього, що говорив Красовський із лютого 2022 року.

Накі вважає, що Симоньян скористається скандалом, щоб позбутися співробітника, який не приносив її каналу жодної користі. Крім того, журналіст передбачив колезі сумний кінець від самогубства чи передозування наркотиків.

Нагадаємо, що Антон Красовський є відкритим гомосексуалістом, свій камінг-аут він здійснив ще 2013 року. А через кілька років він зізнався у своєму ВІЛ-позитивному статусі.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я