Мобілізовані росіяни на Донбасі не хочуть воювати

158

Відмовникам загрожують кримінальним покаранням.

Мобілізовані росіяни на Донеччині не хочуть воювати.  Фото: @serhiy_hayday/telegram

В одній із військових частин армії РФ одразу 20 мобілізованих солдатів відмовилися їхати на лінію зіткнення в Луганській області. Відмовників ізолюють – «кидають на підвал». Мобілізовані росіяни опинилися під загрозою карного переслідування. Про це пише українське видання з посиланням на голову військової адміністрації регіону Сергія Гайдая.

Мобілізовані росіяни відмовляються воювати без підготовки

Військовий сленг армії РФ поповнився новим терміном – «п’ятисоті». “Двохсотий” означає загиблого, “трисотий” – пораненого. Словом «п’ятисотий» зараз називають тих, хто відмовляється воювати, перебуваючи вже в бойовому підрозділі. Це теж свого роду втрата, хоч і не бойова.

Одразу 20 «п’ятисотих» зафіксували в одній із військових частин армії РФ на Луганщині. За словами Сергія Гайдая, вони відмовилися їхати на першу лінію без підготовки. Командування відправило “п’ятисотих” “на підвал”, тобто ізолювало.

Мобілізовані росіяни та бойовий дух

Бойовий дух мобілізованих росіян підривають не лише загибель товаришів та обстановка на лінії фронту загалом. 20 майбутніх п’ятисотих командування відправило на першу лінію. Дорогою мобілізовані потрапили під мінометний обстріл. Тих, хто вижив, повернули в розташування частини. Виявилось, що всі особисті речі бійців зникли.

Коли знову пролунала команда “по машинах”, чоловіки відмовилися її виконувати: ні молодших командирів, ні підтримки бронетехніки не було. У мобілізованих відібрали зброю та відправили до підвалу, не пристосованого для перебування людей. Відмовників протримали там кілька годин. Потім відправили до комендатури у Рубіжному Луганській області.

Читайте також:  Собянін: Москву атакували безпілотники

Там військові прокурори запропонували затриманим вибір: їхати чи на передову, чи до колонії суворого режиму на 10 років.

Хто потрапляє на фронт

Військові аналітики та журналісти відзначають певну специфіку мобілізаційного набору. Незважаючи на заявлену «частковість», набір в армію, що діє, виявився «килимовим». Тим, хто не зміг уникнути мобілізації, приписують низку загальних соціальних властивостей.

По-перше, більшість людей з низьким рівнем доходів. Ті, хто не мав ресурсів хоча б дістатися до кордонів з іншими державами. По-друге, сімейні — ті, хто не зміг з особистих міркувань сховатись від військкомату та залишити родичів. По-третє, багато хто відрізняє невисокий рівень освіти, який не дозволяє знайти роботу за кордоном.

Тим часом українська влада та ЗМІ активно просувають ідею здачі в полон. Крім того, росіянам пропонують вступати до легіону «Свобода Росії» та воювати на боці України.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я