Резолюція про припинення вогню у Газі провалилася

5

Проект гуманітарного припинення вогню у Газі провалюється, незважаючи на широку підтримку. США накладають вето на цю пропозицію з поваги до свого союзника Ізраїлю.

Рада Безпеки ООН – Резолюція про припинення вогню в Газі провалилася

Проект резолюції на користь негайного гуманітарного припинення вогню у Газі провалився у Раді Безпеки ООН.

Хоча 13 із 15 членів цього органу проголосували у Нью-Йорку «за», США наклали вето на проект, внесений Об'єднаними Арабськими Еміратами. Великобританія утрималася. Раніше подібні пропозиції провалювалися через протидію США. США завжди підтримували Ізраїль та заявляли, що подібні кроки з боку резолюції можуть поставити під загрозу поточні дипломатичні зусилля на місцях.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш раніше закликав Раду Безпеки ООН підтримати таке гуманітарне припинення вогню. У відповідному листі до Ради він послався на статтю 99 Статуту ООН. Вона дозволяє Генеральному секретареві довести до відома Ради Безпеки «будь-яке питання, яке, на його думку, може поставити під загрозу підтримку міжнародного миру та безпеки» і, за даними ООН, не застосовувалося вже кілька десятиліть.

Приводом до війни стала найстрашніша в історії Ізраїлю бійня, влаштована терористами з ХАМАС та інших екстремістських угруповань 7 жовтня в Ізраїлі біля кордону із сектором Газа. Загинуло понад 1200 людей. За даними міністерства охорони здоров'я, контрольованого ХАМАСом, внаслідок подальших ізраїльських атак на сектор Газа загинуло понад 17 400 людей.

Читайте також:  Лідер "Джихаду" помер від голоду в ізраїльській в'язниці

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я