Виправдувальний вирок після пожежі у центрі для біженців

7

Пожежника з околиць Вісмара було звинувачено в цілій серії пожеж. Центр для біженців також спалахнув, але ніхто не постраждав. Тепер вирок винесено.

Процеси – Відсутність доказів: Виправдувальний вирок після пожежі у центрі для біженців

Пожежа в центрі для біженців у Грос-Штремкендорфі під Вісмаром у жовтні минулого року пролунала на всю Німеччину.

У колишньому готелі із солом'яним дахом перебували 14 українських військових біженців. Їм вдалося вибратися назовні, і ніхто не постраждав. Тим не менш, потрясіння було велике, особливо якщо врахувати, що за кілька днів раніше на вхідній табличці було виявлено графіті зі свастикою. Проте, як з'ясувалося трохи згодом, графіті були пов'язані з пожежею. У результаті як підозрюваний був заарештований 32-річний пожежник із цього регіону. Після семимісячного непрямого розгляду окружний суд Шверіна виправдав його через брак доказів.

На це рішення чекали з нетерпінням, хоча воно певною мірою маячило на горизонті. Окружний суд звільнив 33-річного обвинуваченого у липні, через два місяці після початку процесу, оскільки більше не бачив жодних термінових підозр у скоєнні злочину.

Проте прокурор до самого кінця дотримувався свого погляду, згідно з яким чоловік скоїв сім підпалів, причому пожежа в Грос-Штремкендорфі була останнім злочином. У залі суду прокурор залишив відкритим питання про те, чи буде його відомство оскаржити вирок. Прокуратура вимагала сім років та шість місяців позбавлення волі.

Дві основні причини виправдувального вироку

Головуючий суддя назвав дві основні причини виправдувального вироку. По-перше, згідно з аналізом справи, серія пожеж у регіоні, що включає 18 підпалів, була скоєна одним і тим самим злочинцем. Проте прокурор звинуватив лише по семи підпалах.

З іншого боку, палата не побачила мотивів у 33-річного злочинця. Прокуратура припустила, що він хотів зарекомендувати себе на вищі посади в добровільній пожежній дружині, добре справляючись з гасінням пожеж. Проте, за словами головуючого судді, чоловік ще до початку серії пожеж домовився зі своїм начальником про те, що не претендуватиме на вищу посаду.

Читайте також:  Шольц розкритикував після висловлювань про біженців

Адвокат захисту позитивно відреагував на вердикт. “Звичайно, приємно бути виправданим, коли ти визнав себе невинним”, – сказав він. Він висловив сподівання, що тепер для його клієнта все скінчилося. Під час судового розгляду обвинувачений мовчав з приводу скоєного злочину.

Процес у справі про непрямі докази розпочався у травні. Одним із головних питань було питання про те, чи перебував чоловік щоразу на місці пожежі. За даними смартфона, він кілька разів був поблизу, але, на думку суду, цього було недостатньо, щоб стверджувати, що він був на місці пожежі. Свідки стверджували, що бачили машину цієї людини поблизу двох місць злочину, але не змогли її чітко ідентифікувати.

Насамкінець головуючий суддя сказав, що для винесення обвинувального вироку суд має бути переконаний у відсутності розумних сумнівів у скоєнні злочину обвинуваченим. Однак палата не досягла цієї точки.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я