Реєстр лобістів Бундестагу чекає на жорсткість

27

Більше не можна буде відмовлятися від розкриття фінансової інформації.

 

Реєстр лобістів Бундестагу чекає на жорсткість

Реєстр лобістів Бундестагу буде жорсткішим, щоб зробити вплив лобістів на законодавство ще прозорішим. Наприклад, планується, що в майбутньому контакти з міністерствами мають бути вказані аж до рівня міністра.

У майбутньому також має бути зазначено, до якого законодавчого чи нормативного проекту належить лобістський контакт. У середу кабінет міністрів у Берліні погодив відповідну допомогу у формулюванні законопроекту парламентських груп «світлофора» у Бундестазі. Церкви, асоціації роботодавців та профспілки, як і раніше, не зобов’язані реєструватися в реєстрі лобіста.

Реєстр лобістів проводиться на сайті німецького Бундестагу з початку 2022 року. Його мета – зробити видимими тих, хто впливає на політичні рішення та законодавство. Професійні лобісти мають зареєструватись у ньому. Вони повинні надавати інформацію, наприклад, про своїх клієнтів і тематичні галузі, а також про персонал і фінансові витрати на їх лобістську діяльність у Бундестазі та федеральному уряді. Лобісти повинні дотримуватися встановленого кодексу поведінки. Порушення можуть спричинити штраф у розмірі до 50 тисяч євро.

Посилення було заплановано заздалегідь

У коаліційній угоді СДПН, «зелені» та ВДП домовилися швидко посилити реєстр лобістів, який було прийнято під час великої коаліції – серед іншого, з так званим виконавчим та законодавчим слідом. У ньому має бути видно, які лобісти вплинули на нові закони.

“Реєстр лобістів буде дуже суттєво розширений”, – заявив у середу на федеральній прес-конференції в Берліні представник Федерального міністерства внутрішніх справ. Він обґрунтував той факт, що церкви, асоціації роботодавців і профспілки, як і раніше, залишаються поза реєстром своєю особливою роллю, що охороняється конституцією.

Подальше посилення включає те, що основні заяви лобістів повинні бути завантажені, щоб зробити їх зрозумілими. Крім того, у майбутньому зміна мандата та посадових осіб на бік лобістів має бути оприлюднена. Також більше не можна буде відмовлятися від розкриття фінансової інформації. І: Лобісти також мають декларувати, якщо вони репрезентують інтереси не свого фактичного клієнта, а третьої сторони. Це має внести ясність у ланцюжок призначень.

Читайте також:  Глава уряду Польщі висловився про майбутнє Європи

Організація Lobbycontrol зажадала подальших кроків. Її експерт Тімо Ланґе пояснив: «Ми бачимо великий потенціал у тому, щоб зробити інструмент прозорості більш значущим у майбутньому та усунути прогалини». Наприклад, всі суб’єкти лобіювання мають бути змушені надавати значну інформацію про те, на що спрямоване їхнє лобіювання.

Німецька асоціація хімічної промисловості (VCI) критикує, зокрема, те, що церкви, асоціації роботодавців та профспілки досі не зобов’язані реєструватися. Крім того, необхідно запровадити виконавчий слід, який би чітко вказував, хто брав участь у законодавчому процесі. Це має бути зазначено у відповідному пояснювальному меморандумі.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я