G7 закликала Китай та Росію до миру

25

Група економічно сильних демократичних країн G7 у різкій формі закликала Китай дотримуватись міжнародних правил. «Ми нагадуємо Китаю про необхідність дотримуватися цілей і принципів Статуту ООН і утримуватися від погроз, примусу, залякування чи застосування сили», – йдеться у спільній заяві, опублікованій після закінчення зустрічі міністрів закордонних справ G7 у Каруїзаві, Японія. «Немає жодних правових підстав для експансивних морських домагань Китаю в Південно-Китайському морі, і ми відкидаємо мілітаризацію Китаю в регіоні».

Щодо конфлікту навколо Тайваню, то далі йдеться: «Ми підтверджуємо важливість миру та стабільності в Тайванській протоці як невід’ємного елемента безпеки та процвітання міжнародної спільноти та закликаємо до мирного вирішення питань між двома сторонами протоки». Китай вважає Тайвань частиною Народної Республіки та загрожує завоювати демократичну острівну республіку. Країни G7 наголосили: «Ми рішуче відкидаємо будь-які односторонні спроби змінити статус-кво силою чи примусом».

Сім демократичних урядів також висловилися про права людини: вони стурбовані порушеннями прав людини у Тибеті та Сіньцзяні. Центральний уряд Китаю давно звинувачують у систематичному гнобленні мусульман-уйгурів у західній провінції.

G7 засуджує “безвідповідальну ядерну риторику Росії”

Країни G7 готові посилити санкції проти Росії у зв’язку з її агресивною війною проти України. «Ми, як і раніше, віддані посиленню санкцій проти Росії», – заявили вони. У ньому йдеться, що буде «посилено координацію для запобігання постачанню зброї до Росії третіми сторонами». Буде вжито заходів проти тих, хто надає матеріальну підтримку війні Росії проти України.

Раунд семи знову закликав Росію негайно та беззастережно вивести війська з України. Вона заявила, що продовжуватиме допомагати країні відновлювати інфраструктуру, пошкоджену внаслідок російських атак. Країни G7 засудили “безвідповідальну ядерну риторику Росії та її загрозу розмістити ядерну зброю в Білорусі” як неприйнятну. «Будь-яке застосування Росією хімічної, біологічної чи ядерної зброї матиме серйозні наслідки», – йдеться у підсумковій заяві.

Читайте також:  Число відмов від військової служби з міркувань совісті збільшилося в 5 разів

Незважаючи на критику, учасники раунду G7 хочуть працювати разом над глобальними проблемами, такими як зміна клімату. Вона заявила, що готова використати діалог для «побудови конструктивних та стабільних відносин та сприяння глобальному економічному відновленню та обміну між людьми на взаємовигідній основі». Крім Німеччини та Японії, у G7 також входять Франція, Італія, Канада, США та Великобританія.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я