Проект підводних човнів: партнер Німеччини

15

Пісторіус закликав до того, щоб у майбутньому до Індії ставилися як до стратегічного партнера.

 

Проект підводних човнів: партнер Німеччини – Індія

Німецькі та індійські суднобудівники підписали меморандум про взаєморозуміння щодо багатомільярдного проекту підводних човнів під час візиту міністра оборони Бориса Пісторіуса. У середу в Мумбаї представники компанії ThyssenKrupp Marinesystems (TKMS) та індійської верфі Mazagon Dock Shipbuilders, підписавши протокол угоди, заклали перший камінь у основу проекту, в рамках якого буде поставлено загалом до 6 підводних човнів.

«Цим ми сьогодні подали важливий сигнал. Можна сказати, що це важлива віха для проекту маяка у ключовій технології», – заявив політик СДПН в індійській портовій метрополії, де він відвідав об’єкти індійських збройних сил та верф.

Поки що немає рішення

Уряд у Нью-Делі шукає партнера зі співпраці для виробництва 6 підводних човнів на місці в Індії, але поки що не прийняв рішення. Повідомляється, що у конкурсі беруть участь також претенденти з Іспанії та Південної Кореї. Як можливий обсяг такої угоди нещодавно називалася сума понад 5 мільярдів євро. Mazagon Dock Shipbuilders – єдина компанія в Індії, яка будує підводні човни та есмінці. В індійській компанії працює 1500 людей.

У разі отримання замовлення TKMS відповідатиме за будівництво та проектування підводних човнів, а також за консультаційну діяльність Mazagon Dock Shipbuilders – за будівництво та постачання, повідомила німецька компанія. І: «Будівництво нових підводних човнів здійснюватиметься в Індії і, таким чином, зробить значний внесок у створення місцевої вартості».

Перший великий крок уже зроблено?

Зокрема, компанії говорять про потенційне будівництво звичайних підводних човнів із зовнішньою повітронезалежною силовою установкою. «Ми озираємося на десятиліття довірчого партнерства з Індією. Човни, які ми збудували і поставили замовнику в 1980-х роках, досі перебувають в експлуатації», – пояснив генеральний директор TKMS Олівер Буркхард, який приїхав на церемонію підписання контракту. Переговори щодо проекту велися вже кілька років, але тепер він може стати першим великим кроком у поглибленні військової співпраці Німеччини з Індією.

Читайте також:  Шольц попросив Цзіньпіна чинити тиск на Росію

Напередодні, після переговорів у Нью-Делі, Пісторіус закликав до того, щоб у майбутньому до Індії ставилися як до стратегічного партнера, подібно до Австралії та Японії, що значно спростить співпрацю в галузі озброєнь. Для Японії та Австралії діють спрощені правила щодо операцій зі зброєю, оскільки вони не належать до групи так званих третіх країн, а перебувають на рівних правах з партнерами по НАТО. Вони можуть купувати зброю у німецьких збройових компаній без складної процедури погодження, але уряд Німеччини все одно може заперечити.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я