Регіональні вибори у Нижній Австрії

26

Голосування розглядається як перевірка настрою, особливо для ÖVP. Консерваторам загрожує сильна втрата голосів. Причини цього лежать поза Нижньої Австрії.

Регіональні вибори у Нижній Австрії

У найбільшій федеральній землі Австрії у неділю відбудуться нові вибори до земельного парламенту. Вибори у Нижній Австрії також розглядаються як перший тест для загальнонаціонального політичного настрою цього року. Консервативна ÖVP, яка несе відповідальність за уряд у столиці Нижньої Австрії Санкт-Пельтені та у канцелярії у Відні, бореться з наслідками скандалу на Ібіці та поточними кризами.

Згідно з опитуваннями, консерваторам загрожує падіння приблизно до 40 відсотків на недільних виборах. Це означає, що ÖVP з її прем’єр-міністром та регіональним лідером Йоханною Мікль-Ляйтнер збереже своє становище партії з найбільшою кількістю голосів у Нижній Австрії, але втратить абсолютну більшість у земельному парламенті. За прогнозами, права FPÖ набере рекордних 25 відсотків, випередивши соціал-демократичну SPÖ з 22 відсотками.

Втрата впевненості у собі та загальна незадоволеність

На попередніх провінційних виборах у східній провінції у 2018 році ÖVP отримала 49,6 відсотка голосів виборців. Консерваторам також допомогли рейтинги популярності тодішнього лідера федеральної партії та канцлера Себастьяна Курца. Курц пішов у відставку у 2021 році під тиском корупційних розслідувань проти нього та кількох його соратників. Карл Нехаммер, нинішній голова Австрійської народної партії (ÖVP) та уряду, страждає не лише від спричиненої цим втрати довіри населення, а й від загального невдоволення хвилею інфляції.

У неділю 1,3 мільйона мешканців Нижньої Австрії будуть покликані віддати свій голос. Опитування, проведене на замовлення мовної компанії ORF, показує, що політика федерального уряду відіграє важливу роль для 58 відсотків виборців. Інфляція, навколишнє середовище та клімат, а також притулок та імміграція були названі найважливішими політичними питаннями для ухвалення рішення на виборах.

Читайте також:  ХСС Зедера готується до року виборів

У своїй передвиборчій кампанії FPÖ критикувала федеральний уряд за збільшення кількості прохачів притулку та за санкції проти Росії, які, на думку FPÖ, спровокували інфляцію. У загальнонаціональних опитуваннях FPÖ вже кілька тижнів посідає перше місце, за нею йдуть соціал-демократи (SPÖ), які також перебувають в опозиції. ÖVP знаходиться лише на третьому місці.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я