Промінь закликає заборонити одноразові вейпи

15

Новий голова Конференції міністрів охорони здоров’я націлився на одноразові електронні сигарети. Не лише їхні екологічні показники є жахливими. Молоді люди знову починають курити більше – і часто вдаються до вейпів.

Промінь закликає заборонити одноразові вейпи

Новий голова Конференції міністрів охорони здоров’я хоче заборонити одноразові електронні сигарети. «Я абсолютно за те, щоб прибрати ці вейпи з ринку», – заявив міністр охорони здоров’я Баден-Вюртемберг Манне Луча в інтерв’ю газеті Deutsche Presse-Agentur.

Він сказав, що міністри охорони навколишнього природного середовища вже намагаються розглянути питання про заборону. Як міністр охорони здоров’я, я однозначно підтримую їх. Федеральний уряд та уряди штатів мають терміново зайнятися цим питанням», – сказав політик «зелених». Однак він говорив від свого імені, а не від імені уряду штату, сказав Луча.

Електронне сміття, пластикові відходи та старі батарейки

Баварія закликає до загальноєвропейської заборони одноразових електронних сигарет. Нещодавно кабінет міністрів ухвалив ініціативу Бундесрату, яка закликає федеральний уряд лобіювати на рівні ЄС заборону продажу таких одноразових виробів. Після одного використання електронних сигарет утворюються електронні відходи, пластикові відходи та використані батареї.

За даними Баварської державної канцелярії, загальний оборот електронних сигарет лише у Німеччині 2022 року становитиме близько 575 мільйонів євро, що на 40 відсотків більше, ніж 2021 року. За оцінками, зростання обумовлено продажем одноразової продукції.

Незрозуміло, чому до електронних сигарет повинні застосовуватися менш суворі правила, ніж до класичних сигарет, сказав міністр охорони здоров’я Баден-Вюртемберга Луча. Він закликає до юридичної рівності. «Я вважаю, що дискусія про те, чи використовується тут куріння, пароутворення чи тільки нагрівання, є уданим обговоренням. Зрештою, важливим є те, які забруднюючі речовини потрапляють в організм користувача або людей, які знаходяться поблизу». Електронні сигарети припускають менший тягар здоров’я – і цього слід уникати.

Читайте також:  Штайнмайєр перенесе резиденцію до Лужиці

«Низькопорогове і типове для життя введення»

Правила захисту некурців повинні застосовуватись і до електронних сигарет, сказав Луча. Однак поки що це стосується лише тих випадків, коли електронні сигарети також містять нікотин.

Одноразові електронні сигарети заповнені ароматизованою рідиною, що не перезаправляється, і оснащені неперезаряджуваним акумулятором. Після повного використання вони стають електронні відходи. Проте значна кількість одноразових електронних сигарет викидається у відходи. З одного боку, це призводить до втрати сировини, а з іншого – виникає ризик займання через батареї, що містяться в них.

Останнім часом молоді люди у Німеччині знову значно частіше тягнуться до сигарет. “Вейпи такі небезпечні, тому що вони є таким низькопороговим і типовим для способу життя способом введення наркотиків”, – сказав Луча агентству dpa. “Це значно знижує поріг доступу”.

Частка курців серед 14–17-річних підлітків зросла до понад 15 відсотків у 2022 році, показують нові дані. Середній показник за шість попередніх років становив близько десяти відсотків.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я