Шольц хоче відновити переговори між ЄС та МЕРКОСУР

20

Державний візит канцлера Шольца до Південної Америки також пов’язаний з економічними інтересами – ЄС веде переговори про укладення торгової угоди з Бразилією, Аргентиною, Парагваєм та Уругваєм з 1999 року.

Шольц хоче відновити переговори між ЄС та МЕРКОСУР

На початку своєї поїздки Латинською Америкою канцлер Німеччини Олаф Шольц звернувся з настійним закликом відновити переговори, що зайшли в глухий кут, щодо угоди про вільну торгівлю між ЄС і південноамериканською конфедерацією Mercosur.

«Переговори продовжуються вже досить довго», – сказав Шольц учора (за місцевим часом) після зустрічі з президентом Аргентини Альберто Анхелем Фернандесом у Буенос-Айресі. «От чому важливо, щоб усі зараз робили свій внесок у конструктивному дусі, щоб ми могли знайти спосіб довести переговори до успішного завершення найближчим часом».

ЄС веде переговори щодо укладання торгової угоди з МЕРКОСУР (Бразилія, Аргентина, Парагвай та Уругвай) з 1999 року. У 2019 році було досягнуто прориву, але все ще залишаються відкриті питання, особливо щодо захисту тропічних лісів у регіоні Амазонки. Угода створить ринок із населенням понад 700 мільйонів осіб, що охоплює майже 20 відсотків світової економіки та 31 відсоток світового експорту товарів.

Шольц висловив оптимізм з приводу того, що угода може бути досягнута. «Я знайшов тут добрий дух і добру волю», – сказав він. Фернандес сказав, що згоден із президентом Бразилії Луїсом Інасіу Лула да Сілва: «Ми хочемо просунути цю угоду і змусити її працювати. Це принесе користь Латинській Америці і, зокрема, МЕРКОСУР, це принесе користь Європі, а також зміцнить багатосторонній підхід у світі, який знову стане біполярним». Фернандес наголосив на перешкодах, які продовжують існувати. «Але ми хотіли б, щоб ми скоріше досягли угоди та запустили її в дію».

Читайте також:  Ізраїльська армія назвала новий термін евакуації з Гази

Останнім часом між країнами МЕРКОСУР також виникли розбіжності. Лівий уряд Аргентини хоче захистити внутрішню економіку від міжнародної конкуренції, тоді як праві уряди в Уругваї та Бразилії хотіли ліквідувати торгові бар’єри до зміни влади у цих країнах на рубежі року.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я