Реформа виборчого закону повний абсурд

26

Генеральний секретар ХСС Мартін Хубер різко висловився проти виборчої реформи світлофорної коаліції.

Мартін Хубер: запропонована реформа виборчого закону повний абсурд

Генеральний секретар ХСС Мартін Хубер різко висловився проти виборчої реформи світлофорної коаліції. Якщо кандидат перемагає у виборчому окрузі безпосередньо і в результаті не може потрапити до Бундестагу, це не відображає волю виборців, є непредставницьким і «абсолютно абсурдним», заявив Хубер у п’ятницю в ефірі радіостанції Deutschlandfunk.

Цієї п’ятниці депутати Бундестагу мають проголосувати за запропонованим коаліцією «світлофором» законопроектом про скорочення чисельності парламенту. Згідно з планами світлофорної коаліції, після наступних виборів у 2025 році Бундестаг скоротиться із 736 до постійних 630 депутатів. На додаток до «навісу» та «компенсаційних мандатів» буде скасовано так зване положення про «базовий мандат», згідно з яким партії можуть пройти до Бундестагу з парламентською силою, навіть якщо вони отримують менше ніж п’ять відсотків голосів другого складу. Досі вони мали завоювати щонайменше трьох прямих мандатів через перше голосування.

ХДС та ХСС вносили свої пропозиції, але уряд їх проігнорував, сказав Хубер. «Під час поточних переговорів ХДС/ХСС також запропонували знову скоротити кількість федеральних виборчих округів з 280 до 270. Це також сприятиме скороченню чисельності Бундестагу».

На питання про можливе злиття ХСС з ХДС Хубер відповів: «Я вважаю цю пропозицію абсолютно самовпевненою і зарозумілою, якщо хтось хоче диктувати партії, що вона має розпуститися та приєднатися до іншої партії». За словами Хубера, ХДС та ХСС разом утворюють «сильний Союз».

Читайте також:  Ескен хоче отримати наглядовий орган для штучного інтелекту

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я