Україна стає третім найбільшим імпортером зброї

26

Агресивна війна Росії проти сусідньої країни тепер помітна й у статистиці озброєнь. Лише дві країни випереджають Україну у військовому імпорті.

 

Україна стає третім найбільшим імпортером зброї

Після агресивної війни Росії Україна за рік стала одним із найбільших у світі імпортерів озброєнь. З моменту здобуття колишньої радянської республіки незалежності у 1991 році з-за кордону було ввезено лише кілька одиниць важкого озброєння, проте минулого року завдяки військовій допомозі зі США та Європи Україна стала третім найбільшим імпортером зброї.

Про це йдеться у доповіді, опублікованій у понеділок стокгольмським інститутом дослідження проблем світу Sipri. Україну випереджають лише Катар та Індія.

У період з 2018 по 2022 рік Україна посідала 14 місце з часткою 2,0 відсотка в обсязі світового імпорту зброї, а її основними постачальниками були США, Польща та Німеччина. Постачання мали вирішальне значення для зусиль зі зупинки російського наступу, пише Сіпрі. З іншого боку, Росія покладалася майже виключно на зброю вітчизняного виробництва, але також закуповувала безпілотні літальні апарати та бомби в Ірані.

Згідно з доповіддю, після війни в Україні та у зв’язку з гострою загрозою з боку Росії європейський імпорт зброї за останні два п’ятирічні періоди зріс на 47%, а європейські країни НАТО – на 65%. Однак у всьому світі обсяг постачання зброї між державами скоротився на 5,1 відсотка. США залишаються абсолютним лідером у цьому секторі, Німеччина входить до п’ятірки найбільших постачальників.

.

Читайте також:  Зерно подешевшало з поверненням Росії у зернову угоду

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я