Пити чи не пити: як зрозуміти, що час на якийсь час відмовитися від кави

58

Ранок багатьох починається саме з чашки кави. Це допомагає прокинутися, підбадьоритися та відчути себе краще. Проте з напоєм слід бути дуже обережним, оскільки зловживання ним може завдати шкоди здоров’ю. Як зрозуміти, що ви надто захоплюєтеся кавою?

Скільки кави можна пити щодня?

Кава містить багато біологічно активних сполук, зокрема кофеїн. В одній чашці приблизно 100 міліграм цієї речовини. Дослідники ж безпечною дозою вважають 400 міліграм кофеїну. Тобто без побоювання на день можна випивати близько чотирьох чашок. Разова порція кофеїну не повинна перевищувати 200 міліграмів, пише Voice.

Як зрозуміти, що треба пити менше кави?

Усього фахівці виділяють чотири ознаки, які вкажуть на те, що настав час зменшити вживання напою або зовсім відмовитися від нього на час, серед них:

Печія. Справа в тому, що кофеїн розслаблює нижній стравохідний сфінктер. Це, у свою чергу, відкриває дорогу шлунковій кислоті в стравохід.

Проблеми зі сном. Припиняти пити каву потрібно приблизно за шість годин до сну, забезпечить здоровий повноцінний відпочинок.

Абстинентний синдром. Інакше кажучи, це залежність від кави. Якщо ви відчуваєте, що без цього напою день іде якось не так, то у вас виробилася звичка. Позбавлятися її варто поступово: щоразу зменшувати дозу споживаного кофеїну, поки залежність не пропаде зовсім.

Збільшення ваги. Кава викликає почуття ситості, тому людина, випивши філіжанку цього напою, може відмовитися від повноцінного прийому їжі. Однак, коли це відчуття ситості зникне, голод може відчутись вкрай гостро. Це часом нерідко призводить до переїдання та набору зайвої ваги.

.

Читайте також:  Як гарно зізнатися в коханні дівчині: добірка гарних та романтичних варіантів

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я