Протести в Ірані: ще двох демонстрантів страчено

24

В Ірані страчено ще двох учасників акцій протесту. У суботу судові органи Ірану оголосили, що Мохаммед-Мехді К. та Седжед-Мохаммед Х. були повішені рано-вранці. Вони, ймовірно, несуть відповідальність за смерть охоронця під час антисистемних протестів у листопаді, повідомив судовий орган на своєму веб-порталі Mizan. Таким чином, кількість демонстрантів, страчених більш ніж за три місяці антисистемних протестів, досягла чотирьох.

За даними судових органів, двоє чоловіків зізналися в суді, що під час протестів у Караджі, передмісті столиці Тегерана, вони вдарили ножем нібито беззбройного охоронця. Охоронець був членом сумнозвісного воєнізованого підрозділу «Басидж» Революційної гвардії. Згідно з звітом Mizan, прохання двох обвинувачених про помилування було відхилено Верховним судом, і смертний вирок залишено в силі.

ЄС ухвалює рішення про подальші санкції проти Ірану

У ході загальнонаціональних протестів реп-музикант Мохсен С. та Мадшид-Реза Р. вже були страчені в грудні за ймовірне вбивство та замах на вбивство двох членів Басіджа. Страти викликали жах у країні та за кордоном. Потім ЄС вирішив запровадити додаткові санкції проти Ірану, зокрема через серйозні порушення прав людини.

На думку експертів, санкції ще більше посилили і так гостру економічну кризу. Національна валюта, ріал, втратила понад 25 відсотків своєї вартості після протестів. Враховуючи події, що відбуваються в країні, кінця фінансової кризи не видно. Деякі спостерігачі навіть побоюються економічного колапсу у багатій на нафту країні.

За останніми оцінками організації Human Rights Activists News Agency (HRANA), що базується в США, в ході протестів вже загинуло понад 500 осіб, у тому числі 70 неповнолітніх і близько 70 співробітників поліції та служб безпеки. Понад 19 000 демонстрантів було заарештовано.

Читайте також:  Починається судовий процес після смерті німецького туриста

Є суперечлива інформація про кількість засуджених до страти, оскільки деякі з них були скасовані в апеляційних судах. Подейкують, що 20 протестувальників перебувають у смертельному списку судової влади. Іранське керівництво досі не підтвердило і не спростувало цю та подібну інформацію.

Загальнонаціональні протести в Ірані були спричинені смертю іранської курдянки Джини Махса Аміні в середині вересня. Вона померла в поліцейській дільниці після того, як була заарештована так званою поліцією вдач за порушення ісламських правил носіння одягу. З того часу неодноразово проходили акції протесту проти репресивного курсу уряду та ісламської системи правління.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я