Виплати доходів громадянина проходять гладко

16

Через кілька днів після запровадження нового доходу громадянина федеральний міністр праці Хубертус Хайль підбив перший позитивний баланс. “Платежі проходять гладко”, – сказав політик СДПН берлінському виданню Deutsche Presse-Agentur. Доход громадянина замінив Hartz IV у його колишній формі 1 січня. Стандартні ставки підтримки основного прибутку зросли приблизно на 50 євро. Наразі самотні та неповні сім’ї отримують 502 євро на місяць.

Хейл сказав: «Для мене було важливо, щоб дохід громадянина був більш тісно пов’язаний із поточною тенденцією інфляції. Критики неодноразово скаржилися, що рівень ставок Hartz IV відстає від реальних потреб. Згідно з дослідженням, проведеним на замовлення Конфедерації німецьких профспілок (DGB), минулого року, зокрема, постраждалим довелося змиритися з великими втратами купівельної спроможності через високу інфляцію.

Тепер до механізму визначення розміру стандартних потреб додано додатковий крок, пояснив Хейл. «Завдяки цьому новому кроку, очікуваний розвиток цін враховується з використанням сучасніших даних про інфляцію».

Доходи громадян вводитимуть у два етапи

Хейл продовжив: «Громадянський дохід – це найбільша соціальна реформа останні десятиліття. Ось чому його буде введено у два етапи, щоб не перевантажувати центри зайнятості». Як перший крок, за його словами, крім збільшення так званих стандартних потреб, центри зайнятості були звільнені від зайвої бюрократії. «Крім того, ми оптимізували програми та повністю перевели їх у цифровий формат», – сказав Хейл. Із самого початку заяву на отримання доходу громадянина можна подати просто в режимі он-лайн. “Це важливий крок, який полегшує багато речей для громадян і центрів зайнятості”, – сказав Хейл.

«Наступне впровадження відбудеться 1 липня, тому що центри зайнятості також мають бути в змозі чисто технічно та організаційно провести реформу». Центри зайнятості робили багато – але вони також були дуже зайняті, наприклад, інтеграцією біженців. «Ми враховуємо це за двоетапної процедури». На другому етапі буде реалізовано заплановані покращення політики на ринку праці.

Читайте також:  Майбутній керівник IG Metall оголосив про боротьбу з AfD

«Ми стежимо за тим, щоб люди були кваліфіковані та могли закріпитися на ринку праці», – сказав Хейл. За його словами, зараз відбувається послідовне нарощування цього потенціалу. “Початок був успішним, і подальше впровадження відбувається крок за кроком”. Найголовніше, окрім незабюрократизованого та надійного забезпечення, «щоб ми повернули людей на роботу в довгостроковій перспективі». Здобуття професійної кваліфікації має пріоритет перед пристроєм на некваліфіковану роботу. Це з тим, що дві третини довгострокових безробітних не пройшли професійне навчання.

Наприклад, ті, хто надолужує втрачене у професійній освіті, можуть отримувати додатково 150 євро на місяць як допомога на подальше навчання. «Дохід громадянина – це виведення людей із бідності, наприклад, через здобуття професійної кваліфікації». Таким чином, це також сприятиме забезпеченню робочих місць та кваліфікованої робочої сили. Серед іншого закон передбачає, що особи, які отримують дохід громадянина, можуть отримувати холістичний коучинг. Коучинг також має бути доступний на основі аутрич, навчання чи працевлаштування.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я