П’ятеро людей убито під час військової операції на Західному березі

29

Щонайменше п’ятьох палестинців було вбито в запеклій перестрілці з ізраїльською армією в Дженіні на окупованому Західному березі. Декілька десятків людей отримали вогнепальні поранення, деякі з них – тяжкі, повідомило у понеділок палестинське міністерство охорони здоров’я. Щонайменше один із загиблих, як кажуть, був бойовиком воєнізованої палестинської організації Ісламський джихад. За повідомленнями ЗМІ, серед поранених був палестинський журналіст, який висвітлював операцію.

За даними ізраїльських військових, під час перестрілки, яка тривала кілька годин, було заарештовано двох підозрюваних. Щонайменше один військовий автомобіль був пошкоджений вибуховим пристроєм. Армійський гелікоптер також вперше за кілька років відкрив вогонь по кількох озброєних палестинцях у Дженіні «на підтримку виведення військ». Семеро військовослужбовців було поранено.

Заклики до ще більш жорстких дій

Поки операція ще тривала, у Дженіні звучали заклики до жорсткіших дій. Міністр фінансів Ізраїлю Бецалель Смотрич, член кабінету безпеки, заявив, що «настав час розпочати широку операцію з ліквідації гнізд терору» на півночі Західного берега, а не діяти пінцетом. Міністр оборони Йоав Галант написав у Твіттері: «У боротьбі з терором немає компромісів, ми продовжуватимемо наступ, ми використовуватимемо всі наявні у нашому розпорядженні засоби і завдаватимемо ударів по терористичним елементам у всіх місцях.»

Дженін вважається оплотом палестинських бойовиків. У місті постійно відбуваються запеклі зіткнення з ізраїльськими військовими. Армія здійснює все більше рейдів на Західному березі після серії нападів на ізраїльтян. Крім ХАМАС, який править у секторі Газа, там набули впливу Ісламський джихад (ІДП) та інші вільні угруповання. Вони значною мірою фінансуються Іраном.

Минулого тижня глава іранської держави аятола Алі Хаменеї прийняв у Тегерані лідера PJI. У понеділок, за повідомленнями ЗМІ, високопоставлена ​​делегація ХАМАС прибула до Ірану для переговорів. Тегеран знову заявив про свою підтримку угруповань у боротьбі із заклятим ворогом – Ізраїлем.

Читайте також:  Росіяни атакували загалом 118 міст України

З початку року 127 палестинців було вбито під час ізраїльських військових операцій, зіткнень або після власних нападів. За той же період внаслідок нападів загинули 18 ізраїльтян, один українець та один італієць. Ізраїль захопив Західний берег річки Йордан та Східний Єрусалим під час Шестиденної війни 1967 р. Палестинці претендують на ці території для створення власної держави.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я