Молодший брат Дубая. Місто, з якого можна спливти на новому човні.
Аджман
Аджман – ідеальне місце для спокійного відпочинку на білих пісках. Найменший курорт ОАЕ приваблює туристів своєю затишною провінційністю, яка спритно поєднується з першокласним комфортом. Вранці тут можна засмагати на широких пляжах або займатися шопінгом. А ввечері — прогулюватися блискучим містом, влаштовувати пікніки під пальмами або вечері в колоритних ресторанчиках. Щодо нічного життя Аджман поступається своїм побратимам — Дубаю та Шардже. Однак любителям галасливих тусовок не складе труднощів при бажанні дістатися до довколишніх мегаполісів. Аджман — гостинне місто, яке розвивається, яке із задоволенням познайомить туриста зі своїми традиціями і забезпечить йому комфортний відпочинок.
Населення Аджмана
Населення Аджмана становить близько 400 тисяч жителів. Практично всі місцеві жителі – мусульмани.
Історія Аджмана
Історики стверджують, що назва Аджман походить від одного з кочових племен, які мешкали тут багато століть тому. Люди здавна займалися рибальством, розведенням верблюдів та виловом перлів. У 1803 році місто потрапило під правління племінного роду Нуаймі, які правлять в еміраті і до сьогодні.
В 1820 Аджман опинився під протекторатом Великобританії. Місто зростало, у ньому розвивалася торгівля, а на березі затоки Хор-Аджман був збудований порт. Також тут почали виготовляти традиційні арабські човни — доу. Суднобудування і по сьогодні є невід’ємною частиною життя міста. Сюди з’їжджаються люди з різних країн, щоби замовити ексклюзивні судна.
Довгий час основний прибуток у скарбницю Аджмана приносила торгівля перлами, але з 1930 доходи почали падати. Це було пов’язано з розробкою нової технології виробництва штучних перлів у Японії. Поступово вона почала застосовуватись і в інших країнах.
Не можна сказати, що у складі нової держави – ОАЕ (1971 рік), Аджман пережив серйозне економічне піднесення. На відміну від сусідніх еміратів, у ньому досі не ведеться нафтовидобуток. Однак на сьогоднішній день тут стрімко розвивається туристична інфраструктура, з кожним роком залучаючи дедалі більшу кількість туристів.
Найкращий час для поїздки в Аджман
В Аджмані завжди тепло, сонячно та дуже сухо. Влітку повітря нагрівається до +40 °С, а вода – до +32 °С. Курортний сезон починається з вересня та триває до кінця травня. У цей час тут зберігається найкомфортніша погода – немає спекотної спеки (температура повітря коливається в межах +23 °С – +30 °С). Дощі спостерігаються досить рідко – взимку та на початку весни.
З жовтня по березень у місті часто проходять перегони на верблюдах (найчастіше — по п’ятницях чи неділях). Будь-який турист може безкоштовно прийти на трасу і подивитися на те, як відбувається традиційна розвага. А ось узимку в Аджмані проводиться великий фестиваль верблюдів. Дата змінюється щороку, але зазвичай припадає на лютий.
2 грудня у місті з розмахом відзначається національне свято – День утворення ОАЕ. Цього дня можна застати безліч концертів та розважальних шоу.
Корисні нотатки
В Аджман дуже агресивне сонце, тому буде не зайвим обзавестися хорошим захисним кремом і засобом від сонячних опіків. Також бажано вдень мати при собі головний убір.
Основний вид транспорту в Аджмані – таксі, на якому можна доїхати зокрема до Шарджі та Дубая. Автобуси готелів безкоштовно довозять своїх гостей на місцеві пляжі.
Дзвонити за кордон найдешевше з вуличних телефонів-автоматів, а найзручніше — з мобільного, за місцевою сім-карткою.
Аджман – досить безпечне місто для туристів. Тут дуже рідко трапляються крадіжки та інші злочини.
Місцеві поліцейські на вулиці можуть попросити вас пред’явити документи, що засвідчують особу. Перед поїздкою варто подбати про наявність копій, які зручно завжди носити із собою.
Фотографування мусульманських жінок у купальниках на пляжах заборонено законом.
У деякі дні тижня вхід на пляж заборонено для чоловіків. Цю інформацію краще наперед уточнити в адміністрації.
Знаходження в громадському місці в стані алкогольного сп’яніння може бути караним штрафом, арештом і навіть депортацією.
Жінкам у місті не слід носити надто зухвалий одяг.
Тут не прийнято їсти стоячи або на ходу, а також дивитися в обличчя людини, зайнятої їжею.
Що потрібно зробити туристу в Аджмані
Відвідати мечеть Аль-Нуамі. Ця чудова будівля є яскравим зразком ісламської культури і носить ім’я покійного шейха Рашида бін Хумаїда Аль-Нуамі. Мечеть звів його сина, щоб вшанувати пам’ять про померлого батька. Вона виконана з кремового різьбленого каменю та прикрашена мінаретом ступінчастої конструкції. Будівля височить на брукованому каменем площі і виділяється на тлі інших будівель, завдяки вишуканості оформлення.
Влаштувати день справжнього релаксу. Аджман відомий своїми СПА-центрами, де туристу запропонують досить широкий спектр послуг. Процедури можуть бути як оздоровчими, так і просто розслаблюючими.
Подивитися на колекцію коштовностей перших правителів Аджмана. Вона знаходиться у Національному історичному музеї, який був відкритий у 1981 році та розташувався у будівлі стародавнього форту. Тут представлені унікальні археологічні, історичні та етнографічні експозиції. Серед них старовинна зброя, воскові фігури, манускрипти та вироби місцевих ремісників.
Поніжитися на одному із широких піщаних пляжів. Наймальовничіші та найдоглянутіші з них знаходяться на першій береговій лінії. На багатьох пляжах охочі можуть пройти навчальні курси з дайвінгу, катання на водних лижах та серфінгу.
Спробувати страви традиційної кухні в одному з місцевих ресторанів або закусочних. Основні їх складові — морепродукти, баранина та ягнятина, рис та прянощі. Також тут можна скуштувати верблюже молоко. За смачною трапезою рекомендують заходити до кафе Al Masa Cafeteria & Coffee Shop або India House. А в Sanad Winner Cafeteria можна скуштувати місцевий фаст-фуд.
До речі, на міському ринку ви завжди зможете знайти свіжі продукти.
Сходити на шопінг в один із великих торгових центрів. В Аджмані це можуть бути Ajman City Centre, Ajman Industrial Area, Hamdan, Safeer Ajman або The Factory Mart.
Вирушити на екскурсію до мінеральних джерел, що знаходяться недалеко від міста. Вони постачають питною водою всі країни Перської затоки. Багато хто вірить, що кристально чиста вода тут має цілющі властивості. Чи вдасться отримати заряд здоров’я від такого напою – поки що не відомо. Але ось естетичне задоволення від відвідування джерел точно гарантовано.
Відвідати знамениту аджманську верф. Тут досі за старовинними технологіями виробляють традиційні вітрильники «доу», а водночас – найсучасніші судна зі склопластику.