Путівник Андорра-ла-Вельє

36
Андорра-ла-Велья

Столиця крихітного князівства. Середньовічне місто, оточене Піренейськими горами.

Андорра-ла-Велья

Андорра-ла-Велья – столиця та найбільше місто карликової держави Андорра. Він знаходиться на північному заході князівства і має площу всього 12 км. Його історія тягнеться ще з IX століття, тому не дивно, що головні визначні пам’ятки міста — середньовічні споруди. Серед них раптово зустрічаються оригінал скульптури Сальвадора Далі та сучасний парк. Завдяки своїй фантастичній природі та торговим майданчикам Андорра-ла-Велья сподобається любителям тихого сімейного відпочинку, а також фанатам шопінгу.

Визначні місця Андорра-ла-Вельї

Андорра-ла-Велья не може похвалитися великою кількістю цікавих місць. Головні її визначні пам’ятки — споруди часів Середньовіччя, скульптура Сальвадора Далі та затишний парк.

  • Церква Святого Арменголя;
  • Каса-де-ла-Валь;
  • Замок д’Енклар;
  • Церква Санта-Колома;
  • Дім Сет Паніс.

Коротка історія Андорра-ла-Вельї

Перші люди біля сучасної Андорра-ла-Вельї з’явилися ще до християнської ери. У IX-XV століттях тут було графство Урхель. Воно було створено королем франків Карлом Великим та входило до складу Іспанської марки. А з XIV століття воно стало частиною Королівства Арагон. Саме поселення Андорра-ла-Велья з’явилося за часів заснування Урхеля у вигляді маленького села. З 1278 вона стала центром князівства Андорра.

У XX столітті країна перетворилася на податкову гавань та у столиці почалося активне будівництво банків. На околицях міста з’явилася гірськолижна інфраструктура і набрав обертів туризм.

Найкращий час для поїздки в Андорра-ла-Велью

Клімат в Андорра-ла-Вельї – океанічний. Влітку він характеризується теплими днями та прохолодними ночами із середньою температурою +17oС. А в період м’якої та сніжної зими повітря остигає до -2oС. Середня річна кількість опадів – 800 мм. 5 січня у місті проходить Кавалькада королів. Цього дня ввечері проспектами Meritxell і Carlemany рухається яскрава колона з пересувними платформами, яку очолюють три волхви.

Читайте також:  Починається судовий процес після смерті німецького туриста

Наприкінці липня (23 числа) в Андоррі-ла-Вельї проводиться свято вогню Фальяс, внесене до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Цього дня проходить урочисте спалювання дерева та ефектне фаєр-шоу, під час якого діти замість палаючих дерев крутять світлодіодні ліхтарики.

Чим зайнятися в Андорра-ла-Вельї

Відвідайте будівлю старого парламенту Каса-де-ла-Валь або Будинок долин. Це досить скромна будова XVI століття, виготовлена з каменю. Усередині туристи можуть оглянути Зали ради та правосуддя, стародавню їдальню з фресками XVI століття та головне приміщення.

Заглянути до церкви Санта Колома, що нагадує вежу Рапунцель. Вона була побудована приблизно у VIII-IX століттях, а чотириповерхову дзвіницю прибудували до неї у XII столітті. Усередині збереглася частина оригінальних фресок, інші відтворені з допомогою проекторів.

Зробити незабутні фотографії на кам’яний міст Ла Маргінеда на тлі густої зелені. Це ще один об’єкт середньовічної архітектури, зведений у XII столітті. Він знаходиться на гірській дорозі та перетинає бурхливу річку Валіра. Його висота становить 10 метрів, а довжина – 33.

Побачити на власні очі п’ятиметрову скульптуру генія сюрреалізму Сальвадора Далі «Благородство часу». Вона знаходиться на проспекті Meritxell і є таючим годинником, що звисає з дерева і оточений двома фігурами.

Зайнятися шопінгом на торгових вулицях та в центрах. Андорра-ла-Велья може похвалитися бутиками дизайнерського одягу, прикрас та парфумерії. Тут також можна придбати електроніку, продукти та інші товари.

Прогулятися Центральним парком. Це невелика територія біля води з тінистими алеями та комфортними лавками на тлі гір. Особливо ефектно він виглядає навесні під час цвітіння сакур.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я