Путін переглянув навчання стратегічних ядерних сил Росії

19

Президент Росії Володимир Путін переглянув щорічні навчання стратегічних ядерних сил Росії.

Путін переглянув навчання стратегічних ядерних сил Росії

Росія провела вчення стратегічних ядерних сил Росії. У Кремлі заявили, що балістичні та крилаті ракети запустили з Арктики на Далекий Схід Росії. США у свою чергу повідомили про навчання відповідно до умов нового договору про СНО.

Через що почалися навчання стратегічних ядерних сил Росії

Навчання відбулися на тлі заяв Росії про те, що Україна задумувала використовувати брудну бомбу. “Брудна бомба” – це вибуховий пристрій, змішаний з радіоактивним матеріалом. Західні країни повсюдно відкидають звинувачення. Київ попередив, що заяви вказують на те, що Москва може застосувати ядерну зброю. Останні російські ядерні навчання відбулися за п’ять днів до вторгнення в Україну.

Автор видання ВВС пише, що Російські навчання проходили на тлі «поразницької» кампанії на півдні та сході України. Москва направила війська до ключового південного міста Херсона, щоб допомогти захистити його. Росія взяла Херсон у перші дні війни. Однак останнім часом вона опинилася під тиском через настання українських військ.

На російському телебаченні міністр оборони Сергій Шойгу заявив, що метою навчань є відпрацювання «масованого удару стратегічними ядерними силами у відповідь на ядерний удар противника».

Міжконтинентальну балістичну ракету Ярс запустили з космодрому Плесецьк. А балістичну ракету «Синева» запустили з Баренцева моря на віддалений полігон Кура Камчатської області.

НАТО також проводить власні ядерні навчання, які отримали назву Steadfast Noon, у північно-західній Європі. Західний оборонний альянс заявив, що тренування за участю 14 країн проходили до неділі над Бельгією, Великобританією та Північним морем.

Коментарі керівників

Міністр оборони України Олексій Резніков заявив у середу: «Моя думка така: Путін не застосує ядерну зброю». Окремо він заявив американському телебаченню, що контрнаступу України на півдні завадила дощова погода.

Читайте також:  200 днів війни: чи близька перемога України?

У вересневому зверненні до нації Путін сказав, що його країна має в своєму розпорядженні «різні види зброї» і «використовує всі доступні кошти». Також президент Росії додав, що його слова не є блефом.

Путін переглянув навчання стратегічних ядерних сил Росії.  Фото: Kremlin.ru

Після цих зауважень глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель заявив виданню ВВС, що «це небезпечний момент (у війні), тому що російська армія загнана в кут, а реакція Путіна — загроза застосування ядерної зброї дуже погана».

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я