Україна розраховує на гуманітарну допомогу напередодні зими

18

Уряд України та міжнародні організації готуються допомагати мешканцям деокупованих районів узимку.

Україна розраховує на гуманітарну допомогу напередодні зими  Фото: @vereshchuk_iryna / telegram

Україна розраховує на гуманітарну допомогу: потрібні тисячі буржуйок, десятки тисяч електроковдр, кубометри та тонни будматеріалів. Такі запити озвучили керівники звільнених територій України на нараді під керівництвом віце-прем’єра Ірини Верещук. Допомога готові надати ООН, ЮНІСЕФ, Товариство Червоного Хреста – на зустрічі були присутні представники семи міжнародних гуманітарних організацій.

Україна розраховує на гуманітарну допомогу деокупованим територіям

Відступаючі російські війська залишали по собі руїни: житло та соціальна інфраструктура без шибок, дахів, стін, ліній опалення та електропостачання. Міжнародні спостерігачі однозначно називають це гуманітарною катастрофою.

Йдеться не лише про звільнені території. Особливої ​​уваги вимагають прифронтові райони. Вони не були під окупацією, але через обстріл там постійні проблеми з комунальними ресурсами та постачанням продуктів першої необхідності.

Регіональна влада деокупованих областей представила свої потреби: кілька десятків тисяч печей-часів та генераторів різної потужності, сотні тисяч електроковдр. Крім того, серйозні витрати чекають на будматеріали. Без опалення пошкоджені обстрілами будинки взимку загинуть. Їх необхідно консервувати, насамперед перекривати дахи – це тисячі квадратних метрів шиферу.

Україна розраховує на гуманітарну допомогу, і сама не шкодує

Український уряд розпочав підготовку до зими у восьми прифронтових областях. До регіональних бюджетів перераховано 562,5 млн. гривень на закупівлю дров. Завдання адміністрацій — придбати паливо та безкоштовно передати його нужденним. За розрахунками, його має вистачити на 70 тисяч домогосподарств.

Зараз головним оператором підготовки до зими на деокупованих та прифронтових територіях стає Мінреінтеграція. Воно координує потреби на місцях та узгоджує дії українських чиновників із представниками гуманітарних організацій. Тепер міжнародні групи шукатимуть ресурси, узгоджуватимуть обсяги з Україною.

Читайте також:  Росія обстріляла понад 100 населених пунктів України

Чи буде друга хвиля біженців до Європи

Європа тим часом з тривогою дивиться на перспективи не лише свого опалювального сезону, а й українського. Різке погіршення умов життя може бути джерелом другої хвилі імміграції. Проте експерти не передбачають такої масштабної евакуації, як у лютому-березні 2022 року.

Тому є кілька причин. По-перше, минув перший шок, спричинений військовою кризою перших днів. Зараз багато українців пристосувалися у побутовому та психологічному відношенні. По-друге, еміграція потребує серйозних коштів. Ті, хто виїхав на початку війни, скористалися запасами мирних часів. З тих, хто залишився, війна вичавила залишки накопичень.

Низка українських сімей уже повертається додому. Однак, віце-прем’єр українського уряду Ірина Верещук застерігає від такого кроку. Це ризики для тих, хто повертається, та навантаження на системи України: енергетичне, фінансове та соціальне.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я