Приватна армія “Вагнера”: виведення військ із Бахмута

37

“Все вирішено”, – сказав Пригожин, який оголосив про виведення військ на початку червня.

 

Приватна армія “Вагнера”: виведення військ з Бахмута

Російська приватна армія «Вагнера» майже завершила оголошене виведення військ із захопленого східноукраїнського міста Бахмут, за словами її начальника Євгена Пригожина. “99% підрозділів покинули місто”, – оголосив Пригожин сьогодні ввечері.

“Усі позиції передані Міністерству оборони (Росії) у відповідному порядку”. “Все вирішено”, – сказав Пригожин, який оголосив про виведення військ на початку червня.

Згідно з ранніми заявами, лише два «Вагнери» мають залишитися для підтримки регулярної російської армії у її контролі над містом на Донеччині. За словами Пригожина, з боку українських збройних сил також більше не було «провокацій».

Водночас, він звинуватив російське міністерство оборони в тому, що воно замінувало маршрут відступу військ «Вагнера». Це стало несподіванкою. Керівник Вагнера неодноразово звинувачував міністерство в Москві в бойкоті роботи приватної армії. Проте, зазвичай, відомство ігнорує звинувачення Пригожина.

Напередодні глава «Вагнера» заявив, що його війська буде виведено з лінії бойових дій, але залишиться дислокованим у східноукраїнському регіоні Донецька. Наскільки насправді змінилася позиція, спочатку не вдалося перевірити.

Битва за Бахмут

Командувач української армії Олександр Сирський оголосив у четвер, що його армія припинила бойові дії на флангах Бахмута, щоб зайнятися іншими завданнями. Проте, Україна офіційно не відмовилася від Бахмута. Країна хоче звільнити свої території від російської окупації під час великого контрнаступу.

Битва за Бахмут була запеклою і дорогою протягом кількох місяців. У боротьбі за повністю зруйноване місто, в якому колись проживало 70 тисяч людей, в останні тижні виявилася запекла боротьба за владу у російському військовому керівництві. Пригожин неодноразово звинувачував міністра оборони Сергія Шойгу у тому, що його бійці не забезпечені достатньою кількістю боєприпасів.

Читайте також:  Чиновники та військкоми – нові підслідні СБУ

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я