Протести в Багдаді та Тегерані

21

Спалення Корану у Швеції викликало обурення в ісламському світі. В Іраку та Ірані люди виходять на вулиці на знак протесту проти осквернення їхнього священного писання.

Після спалення Корану: протести в Багдаді та Тегерані

Сотні людей вийшли на демонстрацію у столиці Іраку та інших частинах країни після спалення Корану у Швеції. Вони вийшли на вулиці після п’ятничної молитви, вимагаючи притягнути до відповідальності людину, яка підпалила екземпляр священного писання ісламу біля стокгольмської мечеті.

Сотні прихильників впливового священнослужителя шиїта Муктади аль-Садра провели акцію протесту на півдні країни в Басрі, повідомляє сайт новин Alsumaria News. Згідно з повідомленням, демонстранти тримали копії Корану та спалили райдужний прапор. Це символізує спільноту лесбіянок, геїв, бісексуалів, транссексуалів та педиків (ЛГБТК).

У столиці Ірану Тегерані релігійні студенти провели акцію протесту перед посольством Швеції. Студенти ісламських семінарій зібралися перед будинком дипломатичної місії, повідомило державне телебачення. На плакатах можна було побачити гасла протесту, такі як «Геть ворогів Корану». У четвер міністерство закордонних справ Ірану викликало повіреного у справах Швеції.

У середу на демонстрації у Стокгольмі було підпалено Коран. Чоловік підпалив екземпляр священного писання ісламу біля стокгольмської мечеті. Поліція попередньо дозволила проведення акції протесту після того, як у лютому інші подібні акції були заборонені. Навмисне осквернення Корану вважається в ісламі блюзнірським. У багатьох ісламських країнах це передбачено покарання.

Читайте також:  Політичне відродження Асада після землетрусів

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я