Дві третини вважають AfD небезпекою для демократії

24

AfD досягає рекордних показників у опитуваннях, але багато німців бачать у ній небезпеку для демократії. Більшість відкидає співпрацю з Weidel, Chrupalla & Co.

 

Дві третини вважають AfD небезпекою для демократії

Незважаючи на високий рейтинг AfD серед виборців, близько третини німців не бачать небезпеки для демократії згідно з опитуванням. Такими є результати опублікованого ZDF «Політбарометра».

Згідно з опитуванням, близько двох третин респондентів вважають AfD небезпечною для демократії – 68% на Заході та 53% на Сході. 32% не бачать жодної небезпеки для демократії з боку AfD. Інші респонденти відповіли «не знаю».

Крім того, 78% вважають, що в AfD широко поширені правоекстремістські погляди. 19% заперечують це.

Більшість – 55 % – не хочуть, щоб ХДС/ХСС, СДПН, «зелені», ВДП та «Ліві» співпрацювали з AfD у політичному плані, відповідно до репрезентативного опитування для «Фокусу». Навпаки, 36% виступають проти категоричного виключення голосування та коаліцій з AfD. Неприйняття такого «брандмауера» особливо велике серед прихильників ХДС та ХСС – 31%, а серед прихильників AfD – 90%. ХДС виключив будь-які коаліції чи подібні форми співпраці з AfD резолюцією партійної конференції.

У «Політбарометрі» AfD набирає у недільному опитуванні втретє поспіль, досягнувши у цьому опитуванні максимуму 19 відсотків (плюс 1). Якби федеральні вибори відбулися в неділю, СДПН отримала б лише 18 % (мінус 1), ХДС/ХСС залишилися на рівні 28 відсотків. Зелені (16%), ВДП (6%) та Ліві (5%) також залишилися б без змін. За такого результату ні правляча світлофорна коаліція не матиме парламентської більшості, ні коаліція ХДС/ХСС та СДПН. Цього було б достатньо для альянсу ХДС/ХСС, Зелених та ВДП.

Читайте також:  Прибутковий податок з громадян, податок на тютюнові вироби, житловий посібник: що зміниться у січні

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я