Просто друзі: що таке френдзона у стосунках і як із неї вийти

68

Не завжди дружба з симпатичною тобі людиною на радість. Особливо коли хочеться більшого, а ви у френдзоні. Що це таке, як звідти вибратися, пояснили психологи.

Що таке френдзона у відносинах і коли виникає

Хлопець із дівчиною можуть просто дружити, спілкуватися, допомагати один одному, якщо такі стосунки влаштовують обох. Але якщо при цьому одна сторона страждає від почуттів, то це вже не дружба, а френдзона.

Що таке френдзона? Це стосунки між хлопцем та дівчиною на рівні дружби. При цьому один із них хоче стати романтичним партнером. Інший цього не передбачає, розглядає з цією людиною лише дружні стосунки.

У френдзоні, крім своєї волі, може виявитися і хлопець, і дівчина. Для цього достатньо закохатися у того, хто готовий лише дружити. При цьому звучать характерні фрази:

 • “Ти мій найкращий друг”;
 • “Ти мені як брат (сестра)”;
 • “Не хотілося б псувати ті відносини, які є”;
 • «Я хотів би (а) мати таку (ого) дівчину (хлопця), як ти».

Френдзона – звичайне явище. У процесі пошуку своєї людини ми можемо помилятися та обирати не тих. Але якщо ця людина дійсно друг, потрібно цінувати та поважати її думку. Якщо використовуєте френдзону, щоб маніпулювати та змусити змінити рішення, то це неекологічні та шкідливі для здоров’я відносини, попереджає ресурс про кохання та стосунки Love is Respect.

Хлопець намагається обійняти дівчину, вона проти: Freepik

Ознаки френдзони

Як зрозуміти, що хлопець у френдзоні? Це легко зробити за низкою ознак:

 • Дівчина приходить на побачення з подругами та пропонує хлопцю брати із собою друзів.
 • Говорить, що він їй як брат.
 • Намагається знайти пару серед спільних знайомих.
 • Ділиться з ним враженнями від побачення з іншим, своїми почуттями щодо нього.
 • Не дбає про те, яке враження справляє на хлопця, наприклад, голосно кашляє, свербить.
 • Не чепуриться перед зустріччю з ним.
 • Романтичні почуття хлопця до неї називає «милими» та «по-дружньому прекрасними».
 • Будь-яку його допомогу, участь у її житті, вислуховування душевних виливів про проблеми сприймає як належне.
 • Заради нього дівчина не зробить те, що він робить заради неї. Наприклад, він готовий відпроситися з роботи, щоби проводити її на вокзал. Вона може навіть не відвідати його, коли він хворіє.
Читайте також:  Злодії знають: де не можна ховати гроші у квартирі

Френдзона відрізняється від дружби. Це не звичайні партнерські відносини, а відмова від романтичного та сексуального зв’язку. Френдзона не може тривати все життя.

Дружба з симпатичною тобі людиною – це здорово, проте може бути й сумно, якщо хочеться більшого.

Дві дівчини та хлопець п'ють каву
Дві дівчини та хлопець п’ють каву за столиком і сміються: Freepik

Причини попадання у френдзону

Часто хлопець сам провокує своє влучення у френдзону. Ось можливі причини, чому так трапляється:

 1. Він мовчить про свої почуття і не робить жодних дій. Дівчина може відправити його у френдзону на помсту за нерішучість. Щоб такого не трапилося, потрібно заявити про свої почуття, наміри, запросити на побачення.
 2. Хлопець не на її смак, не відповідає вимогам дівчини. Щоб не марнувати час і сили, краще заздалегідь дізнатися про її переваги і зважити всі за і проти, чи підходить йому такий сценарій. Якщо так, розвивайте стосунки, ні – рухайтеся своїм шляхом.
 3. Бажання та цілі дівчини ставить вище за свої. Готовий на все заради неї, завжди у зоні доступу. В результаті вона його не цінує. Не забувайте, що базовий фундамент будь-якої особистості – любов до себе, пише Анастасія Застава у книзі «Кохання до себе. 50 способів підвищити самооцінку».
 4. Не впевнений у своїй привабливості та сексуальності. Це відбивається на поведінці. Невпевнена людина не приваблює інших.
 5. Не готовий до справжніх стосунків. Деякі індивіди роками сидять у френдзоні, не намагаючись щось змінити. Відносини – це праця, набагато легше вдаватися до фантазій.

Якщо людина постійно потрапляє у френдзону, необхідно розібратися, чому так відбувається. Виявити причину допоможе чесність із самим собою.

Як вийти з френдзони?

Щоб вийти з френзонони, потрібно зробити щось, що змусить дівчину побачити в хлопці потенційного партнера, а не просто друга. Для цього треба вжити певних кроків: підвищити самооцінку, змінити пріоритети, підібрати новий гардероб.

Читайте також:  5 ознак того, що ви перебуваєте у співзалежних відносинах

Підвищити самооцінку

Якщо хлопець прагне уваги дівчини, а вона його ігнорує, треба змінити тактику поведінки. Щоб вирости у власних очах, необхідно попрацювати над самооцінкою: стати більш впевненим у собі, самовдосконалюватись, не дозволяти собою маніпулювати. Також бути добрим до себе та відзначати свої позитивні сторони, не зациклюючись на недоліках, радить видання Mind. І тоді він відчує себе об’єктом, уваги якого домагатимуться, а не навпаки.

Впевнений у собі хлопець
Стильний хлопець: Freepik

Змінити пріоритети

Коли хлопець підвищить самооцінку та поставить на чолі свого життя себе, а не дівчину, його пріоритети також зміняться. Ніхто, крім нього самого, не знає, що може зробити його щасливим. Свої надії варто покладати насамперед на себе, а не на іншу людину, радить Мрінал Кумар Гупта, автор книги «Як бути щасливим завжди».

Підібрати новий гардероб

Одяг впливає на те, наскільки впевнено почувається людина. Коли ви носите те, що вам подобається, ви тримаєте голову набагато вище, пише Аманда Хекстон. І ще вище, якщо ваш образ модний та стильний. Коли хлопець створить свій новий гардероб цих принципах, він побачить, як зміниться ставлення щодо нього оточуючих, зокрема й дівчата.

Якщо після виконаної роботи над собою та визнання у своїх почуттях ставлення дівчини не зміниться, значить це не його людина. Не варто шкодувати про це. Але може бути й інший ефект: у самого хлопця почуття до дівчини охолонуть, але він стане привабливішим для інших.

Будьте впевнені у собі, любите себе, і ви будете симпатичні та цікаві іншим людям. Робота над собою, відкритість та нові звершення допоможуть уникнути френдзони та досягти бажаного статусу.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я