5 способів сповільнитися, щоб отримувати задоволення від життя

228

Багато хто з нас прагне проводити свої дні максимально продуктивно, що найчастіше негативно впливає на ментальний стан людини і, зрештою, призводить до вигоряння, зазначає Marie Claire.

Через культ продуктивності виникла потреба змінити існуючий стан справ, так зародилася концепція Slow Life — повільне життя.

Є багато напрямків цього руху: повільний відпочинок, повільне спілкування, повільна краса та багато інших. Розповідаємо про п’ять способів, як сповільнитися, щоб нарешті почати і отримувати задоволення від життя.

Розставляйте пріоритети

У житті сучасної людини занадто багато цілей, усі з яких неможливо досягти. Тому важливо розставляти пріоритети: робити тільки те, чого ви дійсно хочете, а не те, що вам нав’язано збоку.

Плануйте відпочинок

Якщо ваш щодня розписаний щохвилини, забути про відпочинок дуже просто. Тому просто увімкніть його у свої завдання на день, тоді у вас не залишиться вибору і доведеться відкласти справи на деякий час.

Регулярно влаштовуйте діджитал-детокс

Величезний інформаційний потік обрушується щодня. І єдиний вихід із цієї ситуації — обмежити кількість часу, проведену в інтернеті. Це може бути як вибудовування певних правил, коли ви відповідаєте на повідомлення, а коли ні, так і, наприклад, формування звички не чіпати телефон за годину до сну.

Це справді складно, тому не лайте себе, коли в черговий раз за звичкою візьмете телефон до рук. А щоб виникало менше спокус, відключіть його від інтернету, щоб вам не надходили повідомлення.

Концентруйтеся на одній справі

Зараз все частіше й частіше роботодавці та оточуючі люди вимагають від нас уміння працювати та жити в режимі багатозадачності. Незважаючи на всю привабливість цієї концепції, робити все одночасно не найкраща ідея — такий режим сильно вимотує організм фізично та морально. Тому краще концентруватись на одній справі, а потім переходити до іншої. Так і робота буде виконана якісніше.

Читайте також:  Невтішна статистика: молодь курить все більше і більше

Радуйтеся дрібницям

Важливо усвідомлювати себе у моменті та отримувати задоволення від простих речей: від кави, смачної їжі, прогулянки після роботи. А ще радимо виділяти у своєму щільному розкладі хоча б раз на місяць час тільки на себе, щоби вправлятися у уповільненні.

Наприклад, почніть ранок вихідного дня з неквапливого приготування сніданку, насолоджуйтеся його смаком, а потім виберете собі якусь розвагу на день — похід до музею, кіномарафону або повільної прогулянки містом улюбленим чи новим маршрутом.

До речі, можете повправлятися в цьому разом із близьким, обмінюючись із ними своїми відчуттями. Тільки не дивіться весь час на годинник і не бичуйте себе ніби ви марно і неефективно проводите час. Найцінніше це процес, а не результат. Але й останній прийде згодом у вигляді збалансованого режиму роботи та відпочинку, стійкішої нервової системи.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я