Землетруси можливі у сусідніх регіонах Туреччини

65

Землетрус на розломі кордону континентальних плит у цьому регіоні навряд чи міг бути набагато сильнішим. Але експерти вважають, що небезпека ще далеко не минула.

Сильні землетруси можливі у сусідніх регіонах.

Після сильного землетрусу, що стався рано-вранці в понеділок на південному сході Туреччини та в регіонах Сирії, найближчим часом можливі подібні сильні землетруси можливі в сусідніх регіонах. «Ймовірно, це був не останній сильний землетрус у цьому регіоні. За ними можуть піти нові, особливо на північному сході, далі вглиб країни», – сказав Марко Бонхофф із Німецького дослідницького центру геонаук (GFZ) у Потсдамі Німецькому агентству друку. Причиною, за його словами, став перерозподіл напруги на кордоні плит внаслідок землетрусу, який стався у понеділок. «На жаль, небезпека для регіону не минула».

Тільки для місця основного землетрусу можна вважати, що напруга там на якийсь час зникла, сказав Бонхофф. Імовірність афтершоків також знижується, додав він. “Афтершокова активність найбільш сильна відразу після основного землетрусу”.

Згідно зі звітом, землетрус торкнувся так званої Східно-Анатолійської зони розлому між Анатолійською та Аравійською земними плитами. Довгий час вважалося, що цей район не дуже схильний до землетрусів, оскільки протягом багатьох століть тут було сейсмічно спокійно, тоді як на межі плит наростала все більша напруга. Таким чином, у цьому місці назрівав сильний землетрус.

Майже до максимуму

Землетрус силою 7,8 бала був зрештою дуже сильним. “7,8 – це майже найсильніший розлом, який може статися на межі континентальних плит”, – пояснив Бонхофф. «7,8 означає, що протягом 200 і більше кілометрів поверхнею і до глибини близько 20 кілометрів земні плити зміщуються одна щодо одної практично протягом кількох секунд – а тут до двох хвилин. І на кілька метрів». При цьому виділяється відповідна кількість енергії.

Читайте також:  Якими є втрати російської армії в Україні?

Раннє попередження було б неможливим у даному конкретному випадку, незалежно від використовуваної системи, пояснив Бонхофф. Густонаселений регіон, зачеплений стихією, знаходився в безпосередній близькості від епіцентру, тому часу на попередження не було. У разі система раннього попередження може мати лише дуже обмежений ефект. Хоча вже ведеться робота над так званими системами раннього попередження на основі прогнозів, які, можливо, дозволять підвищити рівень попередження перед землетрусом. Проте такі системи дуже складні.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я