Як відпустити людину з життя та своїх думок: 5 кроків, щоб звільнитися від хворобливих стосунків

15

Розставання з близькою людиною, особливо якщо ви її любите, це справжнє випробування. Як полегшити процес? Психологи підказали 5 кроків, які допоможуть відпустити людину.

Як пережити розлучення і як відпустити людину? Для цього скажіть собі правду про ці стосунки, заручіться підтримкою близьких, приберіть зі свого життя всі нагадування про колишню кохану людину, дайте собі час пережити розлучення, позбавтеся нав'язливих думок про розставання.

Скажіть собі правду

Почніть шлях до звільнення зі визнання, що стосунки стали обтяжливими для вас. Навіть якщо все ще любите цю людину, почуття викликають більше болю, ніж радості. Ви страждаєте через прихильність, можливо навіть залежність, інакше давно б пішли без жалю.

Чесність із самим собою не змусить швидко розлюбити або відразу позбутися почуттів і думок про людину. Але вона поставить перед фактом реальності цих відносин і змусить задуматися, заради чого ви терпите цей тяжкий зв'язок. Цей новий погляд здатний зменшити почуття любові та страждання від розлучення.

Перший крок до подолання залежності визнати, що вона у вас є. Потрібно усвідомити, що ви на гачку і більше не хочете, щоб так тривало, радить доктор філософії Беріт Брогаард. Будьте чесні із собою до кінця. Ви можете захотіти продовжувати стосунки, щоб виправдати роки життя, витрачені даремно. Але навіщо безцільно втрачати рік, два, три свого життя? Ви ж переконалися, що це не має сенсу.

Заручіться підтримкою

Можливо, після розлучення захочеться забитися у темний кут і залишитися там, оплакуючи своє горе. Це не найкращий вибір. Так ще складніше перетравлювати все, що сталося.

Як швидко відпустити людину? Зробіть над собою зусилля, вийдіть із в'язниці та поділіться своїм вибором з тими, у чиїй підтримці впевнені. Справжні друзі знайдуть переконливі слова, які зменшать ваші переживання та допоможуть забути людину. Проводьте з ними якнайбільше часу, відпочивайте разом, і знайдете в їхньому житті безліч джерел натхнення для себе.

Читайте також:  Правила безпеки: як не травмуватися під час святкування Нового року

Соціальні взаємодії – чудове джерело щастя, переконаний доктор філософії Арт Маркман. Дослідження встановили, що чим більше людина взаємодіє з сильними зв'язками (друзями та близькими), тим щасливішою вона почувається, пояснює Арт Маркман. Відторгнення суспільством, навіть тим, чия думка нібито для вас не має значення, реєструється мозком на рівні фізичної травми, пише Беріт Брогаард.

Друзі обнялися і роблять вітальний жест: Freepik

Заберіть зі свого життя всі нагадування про людину

Як забути людину? Соціальний психолог Тереза ​​Дідонато радить уникати будь-яких контактів з ним та нагадування:

  • видаліть його контакти;
  • заблокуйте профіль у соцмережах;
  • не дзвоніть, намагайтеся не зустрічатися навіть випадково;
  • відмовтеся від вечірок та інших заходів, де він може бути;
  • попросіть друзів і близьких при вас не згадувати про цю людину;
  • позбавтеся всіх речей, які нагадують про нього;
  • не відвідуйте місця, де відпочивали удвох;
  • з плеєра видаліть всі композиції, пов'язані з цими відносинами.

Не варто слухати романтичні сумні пісні, які навіюють сумні думки. Насолоджуйтесь оптимістичними треками про щасливе життя.

Ставтеся до себе з любов'ю та співчуттям. Огороджуйте себе від усього, що викликає болючі почуття. Обірвіть все відразу, поставте крапку, щоб якнайшвидше про це забути. Позбавтеся звички жити у минулих відносинах, це запорука вашого подальшого психологічного здоров'я.

Людина блокує когось у смартфоні
Людина блокує когось у смартфоні: Freepik

Дайте собі час все пережити

Як відпустити кохану людину? Налаштуйтеся на те, що розлучення з коханою людиною – це боляче. Дозвольте собі пережити цей біль як природний процес, не пригнічуйте його. І згодом вона вщухне. Горе – природна реакція на втрату когось важливого, пише WebMD. Горе зменшується з часом. Головне — розуміти свої емоції та піклуватися про себе у цей тяжкий час.

Усвідомлення своїх почуттів допоможе не варитися з ними в одному казані, а спостерігати за собою та контролювати процес начебто збоку. Це убезпечить від депресивного настрою. Придушення почуттів може призвести до проблем зі здоров'ям, до появи нападів паніки, безсоння.

Читайте також:  Німець вакцинувався проти Covid 217 разів

Мозок концентрує увагу на тому, що важливо для нас зараз. Минуле або забувається, або змінюється щодо нього ставлення. Навіть якщо ви думаєте, що ніколи не зможете забути цю людину, це не так. Все вийде, якщо докласти зусиль. Згодом ставлення до нього зміниться, і ви відпустите його. Все налагодиться, але поступово. Будьте терплячі.

Позбавтеся нав'язливих думок про розлучення

Якщо в думках знову і знову повертаєтеся до людини, про яку хочете забути, навчитеся ці думки контролювати. Відстежте, коли вони з'являються, і виключіть із життя те, що їх викликає — кафе звичне, зручний маршрут на роботу, загальний розпорядок дня. Ви повинні почати нове життя, з новим собою та новими звичками. Звільнення від нав'язливих думок є ще одним приводом для цього.

Перемикайтеся з небажаних роздумів на щось цікаве для вас – хобі, спорт, читання книги, рішення кросвордів. Немає можливості перейти – обіцяйте собі подумати про це пізніше. Виграйте кілька хвилин і думати пізніше не доведеться. Сумні роздуми будуть відвідувати дедалі рідше.

Щоб позбавити голову важких думок, перенесіть їх на папір, напишіть листа людині, яку хочете забути. Щиро опишіть свої емоції та почуття, повідомте, що ви не тримаєте образи та відпускаєте. Надсилати лист не потрібно. Покладіть його в ящик подалі. Але якщо виникатимуть нові міркування, додайте їх у лист.

Задумлива дівчина
Дівчина задумливо дивиться в далечінь: Pixabay

Відпустити та забути близьку людину — непросте завдання. Це неможливо зробити за один чи навіть кілька днів. П'ять кроків допоможуть значно скоротити час визволення від хворобливих стосунків.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я