Відсутність оргазму (аноргазмія)

33
оргазм

Аноргазмія (відсутність оргазму) – це досить поширений сексуальний розлад, який найчастіше трапляється у жінок. Цей стан може спричинятися як фізіологічними причинами, так і бути наслідком психологічної травми або недостатньої готовності жінки до сексуальної близькості. Природно, можливість досягнення вищої точки сексуального задоволення залежить від поведінки обох сексуальних партнерів у процесі інтимної близькості.

Причини аноргазмії

Соціальні норми поведінки і стереотипи часом накладають серйозний відбиток на сприйняття сексуальних стосунків жінками. Сором’язливість і комплекси, які позначаються на сексуальних стосунках, своїм корінням часто сягають дитячих років і сімейного виховання, першого негативного сексуального досвіду. Саме тому в процесі інтимної близькості багато жінок практично не вносять корективи в сексуальну поведінку партнера, внаслідок чого високочутливі ерогенні зони не отримують необхідної стимуляції.

Відсутність оргазму може бути зумовлена порушеннями в процесі пубертатного розвитку. У такому разі сексуальні стосунки зупиняються на платонічній стадії і не відчуваються як серйозний розлад. Крім цього, відсутність оргазму може бути спровокована гінекологічними захворюваннями, аномаліями розвитку статевих органів. У такому разі необхідно проконсультуватися з висококваліфікованим лікарем-гінекологом!

Симптоми аноргазмії

Симптоми аноргазмії залежать від цілого комплексу чинників: особливостей перебігу, тривалості розладу і, звичайно, першопричини. Прояви аноргазмії можуть варіюватися в межах широкого спектра відчуттів: від невеликого зменшення яскравості до їх повної відсутності. Симптоми аноргазмії – це поєднання трьох проявів різного ступеня вираженості: зниження або відсутність оргазму, статевого потягу, відчуттів під час сексу.

  • По-перше, у жінки статевий акт може супроводжуватися позитивними емоціями, але досягнення вищої точки сексуального задоволення не відбувається.
  • По-друге, у жінки статевий акт може бути пов’язаний із неприємними відчуттями і повною відсутністю оргазму.
  • По-третє, інтимна близькість може бути їй абсолютно байдужою.
Читайте також:  Як захистити кімнатні рослини від котів - кілька порад

Наприклад, якщо аноргазмія виникла внаслідок депресії, то стан жінки характеризуватиметься поступовим зниженням яскравості відчуттів під час статевого акту, аж до повної відсутності оргазму. У разі депресії саме лібідо (статевий потяг) страждає одним із перших.

Якщо відсутність оргазму зумовлена недостатньою стимуляцією чутливих зон або недостатньою готовністю жінки до сексуальної близькості, то розлад проявляється тільки відсутністю оргазму. Але поступово, приводячи жінку в розпач, цей стан може перерости в невротичний розлад і стати причиною зниження лібідо та появи неприємних відчуттів під час сексу. У такому разі сімейна дисгармонія в царині сексуальних стосунків – відправна точка для встановлення причини сексуального розладу, лікування якого має проводитися досвідченим сексологом.

Лікування

Лікування аноргазмії завжди комплексне, індивідуальне, обумовлене причиною розвитку цього стану та супутніх захворювань. Провести діагностику і призначити необхідний курс лікування може тільки лікар-фахівець (гінеколог або сексолог) після збору анамнезу та об’єктивного огляду. Лікування аноргазмії спрямоване на відновлення оптимальних умов прояву жіночої сексуальності та, за потреби, на усунення сексуального розладу в партнера.

Психотерапевтичні консультації – один із провідних методів лікування аноргазмії, незалежно від першопричини її розвитку. Навіть якщо розлад спровоковано наявністю будь-якого захворювання або аномалією розвитку статевих органів, вторинно страждає психічна сфера. Психотерапія допомагає усунути психологічні бар’єри і затиски, повернути інтерес до сексуального життя, особливо якщо відсутність оргазму стала наслідком депресії або хронічної втоми.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :