Прогрес ЗСУ та енергетична катастрофа в Україні

26

Президент України Володимир Зеленський повідомляє про просування своїх військ на окупованих Росією територіях.

Прогрес ЗСУ та енергетична катастрофа в Україні

Російські ракетні обстріли в Україні продовжуються. Проте Збройні сили України просуваються щодня. Удари росіян із інфраструктури не змогли зупинити українську армію.

Збройні сили України просуваються і Зеленський це бачить

«Українці єдині. Вони чудово знають, що Росія не має шансів виграти війну», — заявив Зеленський у своєму відеозверненні в суботу ввечері.

Зеленський раніше скаржився на велику кількість російських ракетних обстрілів енергетичної інфраструктури України у суботу. Президент України каже, що жодні удари «російських терористів» не змогли зупинити ЗСУ.

Росія вже «відступає» на полі бою та розуміє, що «програє». Таким чином, Кремль намагається симулювати військові перемоги, нападаючи на мирних жителів та інфраструктуру. Збройні сили України щодня отримували все необхідне для захисту країни. Відбити всі російські атаки поки що неможливо. Зеленський наголосив, що це вийде за допомогою Заходу.

За українською інформацією, всього у суботу було завдано 40 ракетних ударів. Також російська сторона надіслала 16 іранських безпілотників. За даними Києва, збили 20 ракет та 11 бойових безпілотників.

Проблеми в українській енергетиці

Через сильні збитки енергетичній інфраструктурі Зеленський ще раз закликав населення економити електроенергію. За його словами, серед багатьох постраждалих від обстрілу опинилися Хмельницька, Одеська, Запорізька та Дніпропетровська області.

“Основна мета терористів – енергетика”, – сказав Зеленський. Стабільність постачання країни залежить від кожного міста. У деяких містах подачу електрики вже відновлено.

За даними адміністрації президента, близько 1,5 млн. споживачів енергопостачальника «Укренерго» в країні залишилися без електрики. Радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк заявив, що Росія намагається підштовхнути українців до масової втечі до Європи.

Читайте також:  Війна України. Підсумуємо основні події на вечір 9 вересня

“Єдиний спосіб зупинити гуманітарну катастрофу – швидко доставити зенітні комплекси та додаткові боєприпаси”, – сказав Подоляк.

Є побоювання, що через холод, темряву та нестачу енергії люди потраплять у ще більші лиха і побіжать. Зеленський вкотре звинуватив Росію у «терористичній тактиці». “Світ має зупинити цей терор”, – сказав президент України.

Прогрес ЗСУ та енергетична катастрофа в Україні.  Фото: Zelenskiy Official / Telegram

Незважаючи на загрозу російських ракет і безпілотників, українські збройні сили продовжили наступ на території, що утримуються Росією. За словами Зеленського, армія настає. Особливо загострена ситуація в Херсонській області. Там, з української точки зору, успіхів дедалі більше. Кремль закликав людей залишити Херсон. Росія визнала, що становище її військ там було важким.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я