Проект “Музей майбутнього” – частина плану “Північна Баварія”

14

Опозиція хоче з’ясувати, яку роль у цьому відіграв тодішній міністр фінансів.

 

Проект «Музей майбутнього» – частина плану «Північна Баварія»

Колишній прем’єр-міністр Баварії Хорст Зеєхофер (ХСС) захистив рішення про створення в Нюрнберзі «Музею майбутнього» – і відкинув припущення про помилки та упущення з боку уряду землі. «Я був переконаний у правильності цього заходу на той час, і я переконаний у цьому сьогодні», – заявив Зеєхофер у п’ятницю як свідок перед відповідальною комісією з розслідування земельного парламенту в Мюнхені.

Це стосується і розміру орендної плати, який оспорюється і сьогодні. За словами Зеєхофера, на засіданнях кабінету міністрів на той час розмір орендної плати завжди називався прийнятним, і йому самому він теж здавався прийнятним. Сьогодні успіх «Музею майбутнього» є «найкращим підтвердженням».

Опозиції цікава роль міністра фінансів у проекті

Зеєхофер, який на той час також був лідером ХСС, також сказав, що на той час не було спроб третіх осіб вплинути на нього. “Ніхто не тиснув на мене в цьому питанні, я теж ні на кого не тиснув”. Він додав, що з ним ніколи не було жодних «нерозлучних друзів» чи «мотузкових команд».

Зеєхофер пояснив, що проект «Музей майбутнього» був частиною стратегії його уряду «Батьківщина» та плану «Північна Баварія». Рішення щодо всієї цієї стратегії було прийнято ним як міністром-президентом як керівне рішення. А галузеві міністри реалізували його у своїх галузях.

Комісія з розслідування, ініційована опозиційними партіями СДПН, ВДП та «зеленими», вивчає питання про те, як було обрано місце для «Музею майбутнього», як було укладено угоду про оренду і, насамперед, чи не є орендна плата завищеною. Зокрема, опозиція хоче з’ясувати, яку роль у цьому відіграв тодішній міністр фінансів, а нині прем’єр-міністр Маркус Зьодер (ХСС). Музей є філією Німецького музею у Мюнхені.

Читайте також:  Франц-Роберт Лісков хоче посилити міграційну політику

Зеєхофер був міністром-президентом з 2008 по 2018 рік, потім став федеральним міністром внутрішніх справ, завершивши свою політичну кар’єру в 2021 році.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я