“Президенте Байден, у вас є ключ”

23

Під час візиту президента США Джо Байдена мексиканський лідер Андрес Мануель Лопес Обрадор виступив за тіснішу економічну, політичну та соціальну інтеграцію на подвійному американському континенті.

«Пора покласти край забуттю, зневаженню та неповазі до країн Латинської Америки та Карибського басейну», – заявив учора лівий націоналіст під час візиту свого американського колеги до Національного палацу до Мехіко. «Президент Байден, у ваших руках ключ до відкриття та суттєвого покращення відносин між усіма країнами Північної та Південної Америки».

“Зміцнення братства на американському континенті”

Найтісніша співпраця у Північній та Південній Америці та Карибському басейні зміцнить найважливіший регіон світу. «Ми маємо комплексну пропозицію. Йдеться про консолідацію нас як економічного регіону світу, зміцнення братства на Американському континенті, повагу наших відмінностей та суверенітету, а також про те, щоб ніхто не залишився позаду», – сказав Лопес Обрадор.

Байден закликав до більш тісної співпраці з Мексикою та іншими державами регіону у багатьох сферах. Він говорив, що тут є великий потенціал. Однак президент США також наголосив, що за останні роки США вже зробили дуже багато для країн континенту та виділили мільярди.

«На жаль, наша відповідальність не закінчується у Західній півкулі», – сказав він. Він додав, що увага має бути зосереджена і на інших регіонах світу. «Я хотів би, щоб у нас був тільки один фокус». Але це не так, – сказав він.

«Альянс за процвітання народів Північної та Південної Америки»

Після двосторонньої зустрічі президентів США та Мексики у вівторок було заплановано саміт країн Північної Америки разом із прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо. Три країни пов’язані угодою про вільну торгівлю USMCA.

Мексика хоче подати на саміті пропозицію щодо створення «Альянсу за процвітання народів Америки», як оголосив міністр закордонних справ Марсело Ебрард. Мета – боротьба з бідністю у регіоні та більш справедливий розподіл багатства. Насамперед це, ймовірно, буде питання боротьби з причинами міграції.

Читайте також:  Понад п'ять мільйонів державних службовців

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я