Байден і Маккарті уклали боргову угоду

10

Президент США Джо Байден і лідер республіканців у Палаті представників Кевін Маккарті досягли компромісу щодо законопроекту про запобігання неплатоспроможності Сполучених Штатів.

Раніше йшлося лише про «попередню угоду». «Ми зі спікером Маккарті досягли двопартійної бюджетної угоди, яка запобігатиме гіршій кризі – дефолт вперше в історії нашої країни», – оголосив Байден у Твіттері в неділю (за місцевим часом).

Угода є “хорошою новиною” для американського народу, написав далі Байден. Він закликав Конгрес негайно ухвалити угоду про підвищення стелі держборгу США до 2025 року в обмін на значне скорочення витрат. Голосування у Палаті представників заплановане на середу.

Законопроект має бути прийнятий якнайшвидше в обох палатах Конгресу – Палаті представників та Сенаті – і підписаний президентом, щоб уряд США не закінчив гроші. Міністр фінансів США Джанет Йеллен нещодавно попередила, що гроші можуть скінчитися 5 червня. Цьому передувала напружена суперечка, через яку Байдену довелося навіть скасувати закордонні поїздки.

Читайте також:  У ЄС прокоментували покупку Twitter

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я