Північна Корея інформує Японію про запуск супутника, що планується.

21

Японська берегова охорона була проінформована Північною Кореєю про запуск супутника, запланований на найближчі кілька днів. Згідно з власною інформацією, Північна Корея планує запуск між 31 травня та 11 червня, повідомила берегова охорона у понеділок.

У Токіо підозрюють, що це буде запуск балістичної ракети дальнього радіусу дії. У співпраці зі США, Південною Кореєю та іншими країнами Північну Корею закликатимуть утриматися від запуску ракети, оголосила канцелярія глави японського уряду Фуміо Кісіда у службі коротких повідомлень Twitter.

Вже у грудні самопроголошена ядерна держава Північна Корея повідомила про успішне випробування супутника. Яка ракета була використана для доставки випробувального корпусу супутника, тоді залишалося неясним. Космічні ракети та ракети далекого радіусу дії багато в чому спираються на ту саму технологію. Минулого місяця державні ЗМІ Північної Кореї оголосили про завершення розробки першого власного супутника спостереження Землі для воєнних цілей.

Військовий розвідувальний супутник номер один завершений і може бути запущений у запланований час, – процитували правителя Кім Чен Ына. Дата запуску поки що не названа. Декількома днями раніше Північна Корея запустила міжконтинентальну балістичну ракету (МБР), яка теоретично може досягти території США.

Північній Кореї заборонено проводити випробування МБР та інших балістичних ракет резолюціями ООН. Залежно від конструкції, такі ракети можуть бути оснащені однією або декількома ядерними боєголовками. Програма ядерної зброї Північної Кореї сприймається як пряма загроза з боку США та їхніх союзників, таких як Японія та Південна Корея.

Читайте також:  Число жертв руйнування греблі Каховки

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я