Продовження припинення вогню в Судані під питанням

10

Перемир’я, укладене за посередництва США та Саудівської Аравії, було порушено.

 

Продовження припинення вогню в Судані під питанням

За кілька годин до закінчення крихкого припинення вогню в Судані сьогодні ввечері рішення про продовження його залишається невизначеним.

Де-факто президент і командувач суданської армії Абдель Фаттах аль-Бурхан заявив у другій половині дня арабському телеканалу “Аль-Джазіра”, що всі зусилля мають бути спрямовані на припинення вогню з гуманітарною метою. У той же час він звинуватив воєнізовані сили швидкої підтримки (RSF), що змагаються з армією, в порушенні режиму припинення вогню.

Обидві сторони порушили перемир’я

Перемир’я, укладене за посередництва США та Саудівської Аравії трохи більше тижня тому, мало дозволити доставити до країни гуманітарну допомогу. Однак, за словами посередників, обидві сторони порушили перемир’я.

Протягом тижня неодноразово надходили повідомлення про перестрілки, авіаудари, вибухи та грабежі з обох сторін у столиці Хартумі. За словами координатора агентства ООН у справах біженців у Дарфурі, на заході країни останнім часом також тривали важкі бої. В результаті гуманітарну допомогу в регіоні надавати було неможливо.

У країні на Африканському Розі 15 квітня загострилася давня боротьба за владу. Армія бореться проти РСБ свого колишнього віце-президента Мохаммеда Хамдана Дагло. 2 генерали разом захопили владу у 2021 році, але пізніше посварилися.

Читайте також:  Країни G7 надіслали "сильний сигнал" Україною

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я