Правило “чверть години”: хитрий спосіб, який допомагає моментально заснути

30

Намагаєтеся заснути, повертаючись у ліжку? Правило “чверті години” свідчить про те, що ви все робите неправильно, і заснути лише за 15 хвилин можна трохи інакше.

Після довгого дня, проведеного за роботою біля екрану, в дорозі чи тривогах заснути може бути не так просто. Навіть якщо ви відчайдушно хочете спати.

Будь то проблеми із засинанням чи нездатність залишатися у правильному циклі сну, значна частина людей просто не може спати так, необхідно. Такі чинники як депресія, тривога та стрес часто сприяють тому, що людина не може відразу заснути. І навпаки, безсоння може призвести до подібних наслідків. При нестачі сну можуть виникнути проблеми зі здоров’ям, зокрема когнітивні проблеми, депресія, підвищений ризик розвитку діабету та високого кров’яного тиску, а також збільшення ваги, пише Marie Claire.

Трюк із втомою до точки, коли засинання настає в мить ока, можливо, спрацьовував у дитинстві, але в дорослому віці мозок може бути просто налаштований на неспання, і робота до знемоги вже не допоможе. Що ж робити? Якщо ви втомилися безрезультатно рахувати овець, лежачи в ліжку, є метод, який може допомогти вам заснути швидше та ефективніше.

Правило “чверті години” відкидає лежання в ліжку і дивиться в стелю у випадку, якщо ви відчуваєте безсоння. Натомість воно вимагає вставати на 15 хвилин і лягати в ліжко, коли ви починаєте відчувати втому. І хоча це і називається правилом “чверть години”, насправді вам не потрібно дивитися на годинник з релігійною запопадливістю. Оцініть відрізок часу, схожий на 15 хвилин, і витратите цей час на те, що викликає у вас сонливість. Коли ви відчуєте, що ваші очі починають злипатися, поверніться до спальні і перевірте, чи зможете ви заснути.

Читайте також:  11 незвичайних способів використання бананів

За словами дослідників з Національної служби охорони здоров’я Великобританії, коли люди, які страждають на безсоння, не можуть заснути у своєму ліжку, вони починають асоціювати її з місцем для неспання. Натомість необхідно встати і бажано піти в іншу кімнату, щоб зайнятися чимось, що втомить організм. Спробуйте слухати заспокійливу музику, читати книгу без особливих дій або перекушувати продуктами, які гарантовано допоможуть вам заснути вночі. Наприклад, підійдуть вишня, банани та інші відповідні продукти.

Один із найважливіших заходів, які рекомендують експерти зі сну, – це обмежити час перед екраном за кілька годин перед сном. Мало того, що синє світло, що випромінюється екранами, заважає заснути, є ймовірність, що все, на що ви дивитеся, змушує ваш мозок постійно працювати, не дозволяючи йому заспокоїтися. Встановіть один і той же час сну щоночі і відкладайте всі пристрої як мінімум за тридцять хвилин до цього (а краще раніше, якщо ви маєте регулярні проблеми зі сном). Спробуйте зайнятися чимось розслаблюючим, наприклад читати книгу або вести щоденник. Ви також можете заспокоїтися за допомогою керованої програми для медитації.

Ароматерапія також може бути чудовим способом занурити організм у глибокий сон. Такі аромати, як лаванда, кедр та жасмин, знімають стрес та полегшують сон.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я