Пожежі в Західній Канаді – 29 000 осіб евакуйовано

63

Незважаючи на дощі та зниження температури, пожежі у Західній Канаді поширюються. У провінції Альберта вже згоріло понад 375 000 гектарів землі, і понад 29 000 людей були змушені залишити свої будинки, повідомила влада в неділю вдень.

Тридцять одна зі 108 діючих лісових пожеж вийшла з-під контролю. У суботу ввечері провінція Альберта оголосила надзвичайний стан через масштаби пожеж. Це дозволило виділити федеральні кошти боротьби з полум’ям. Площа, спалена зараз, становить приблизно чверть площі землі Шлезвіг-Гольштейн.

Нещодавні дощі допомогли у боротьбі з вогнем, сказав Крісті Такер, голова Управління захисту від диких пожеж Альберти. «Це дало пожежникам можливість працювати на деяких ділянках, куди вони не могли дістатися через сильне поширення пожеж». Вона сказала, що в найближчі кілька днів також очікуються прохолодніші температури та підвищена вологість. Вона також звернулася за допомогою до сусіднього американського штату Монтана.

Масштаби збитків поки що неможливо оцінити, додала влада. Колін Блер, директор Агентства з управління надзвичайними ситуаціями Альберти, сказав, що пріоритетом є захист життя людей та управління надзвичайними ситуаціями, повідомляє CBC.

За даними влади, із січня вже сталося понад 360 пожеж. Це надзвичайно висока кількість з огляду на те, що травень тільки почався. Альберта вже пережила величезні пожежі у 2016 році, коли було знищено понад 2400 будівель.

У зв’язку зі зміною клімату експерти попереджають, що частота та інтенсивність лісових пожеж збільшуватиметься. У прерійних провінціях на заході країни середня температура з середини 20 століття підвищилася на 1,9 градуса за Цельсієм, за даними Управління з охорони навколишнього середовища та зміни клімату Канади.

Читайте також:  Незважаючи на землетрус, Туреччина атакувала Сирію.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я