Потрібні жорсткі заходи проти екологічних злочинів

14

Екологічні злочини одні з найприбутковіших видів діяльності організованої злочинності у всьому світі.

ЄС: потрібні жорсткі заходи проти екологічних злочинів

В майбутньому, серйозні правопорушення в галузі охорони навколишнього середовища каратимуться на всій території ЄС великими тюремними строками та штрафами.

Представники урядів країн-членів ЄС та Європарламенту узгодили у Брюсселі нові правила, що включають жорсткі заходи проти екологічних злочинів та спрямовані на вдосконалення системи кримінального переслідування.

Вони передбачають більше точне визначення екологічних злочинів і посилення покарань. Комісія ЄС представила пропозицію щодо нових правил наприкінці 2021 року, оскільки існуючі положення виявилися не надто ефективними.

Високі штрафи

Як повідомляється, до спільно визначуваних злочинів ставитимуться:

  • Торгівля деревиною нелегального походження;
  • Серйозні порушення правил поводження з хімічними речовинами.

Серед інших правопорушень – незаконне перероблення екологічно шкідливих частин судів.

У разі умисного скоєння злочинів, що спричинили смерть людини, у всіх країнах-учасницях у майбутньому загрожуватиме не менше десяти років позбавлення волі. Для юридичних осіб, таких як відкриті акціонерні товариства за найбільш серйозні правопорушення передбачені максимальні штрафи у розмірі не менше ніж п’ять відсотків від загального світового обороту або, як альтернатива, 40 млн. євро.

За інші правопорушення загрожують штрафи у розмірі не менше трьох відсотків від загального світового обороту або як альтернатива 24 млн. євро.

Значний вплив на довкілля

Також передбачається можливість вжиття додаткових заходів. Наприклад, зобов’язати порушника відновити довкілля до колишнього стану чи виплатити компенсацію. Крім того, можливе виключення доступу до державного фінансування або відкликання дозволів та погоджень.

Екологічні злочини є одним з найбільш прибуткових видів діяльності організованої злочинності у всьому світі і мають значний вплив на навколишнє середовище та здоров’я людей, пояснила Рада держав-членів щодо планованої нової директиви.

Читайте також:  Перспективи розвитку економіки ЄС покращуються

У той же час досі її було важко виявляти, переслідувати та карати. Тепер угода має бути підтверджена Радою держав-членів та пленарним засіданням Європейського парламенту. Однак це вважається формальністю.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :