Заявка Швеції до НАТО подолала чергову перешкоду

8

Крім схвалення турецького парламенту, свою згоду має надати парламент Угорщини.

Заявка Швеції до НАТО подолала чергову перешкоду

Заявка Швеції на вступ до НАТО подолала ще одну перешкоду на шляху до ратифікації в турецькому парламенті. Як повідомляє державне інформаційне агентство Anadolu, тепер вона обговорюватиметься у комітеті із зовнішніх зв’язків турецького парламенту. Після цього документ може бути винесений на голосування до парламенту Анкари. Однак дату його прийняття поки що не визначено.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що він вітає цей крок. На думку Столтенберга, приєднання Швеції до альянсу зробить НАТО сильнішим. «Ми з нетерпінням чекаємо на можливість прийняти Швецію як повноправного союзника найближчим часом», – сказав він. Крім схвалення турецького парламенту свою згоду ще має дати парламент Угорщини.

Місяці перетягування каната

У п’ятницю в Берліні очікується приїзд президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана. Наприкінці жовтня він підписав протокол про приєднання до ЄС та направив його до парламенту. Цьому передували місяці перетягування канату.

Туреччина блокувала вступ Швеції до НАТО і неодноразово доводила це недостатніми, на її думку, зусиллями Швеції щодо боротьби з «терористичними організаціями». Насамперед Анкару турбують заборонена курдська робоча партія PKK та сирійське курдське ополчення YPG.

Читайте також:  "Ми маємо запропонувати партнерство, вигідне обом сторонам"

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :