Перше вино року з Божоле прибуло до Парижа

11

Зі святом «Le Beaujolais nouveau est arrivé» любителі вина відзначають ритуал, який дотримується вже кілька десятиліть.

Перше вино року з Божоле прибуло до Парижа

Опівночі настав час – перші пляшки Божоле цього року прибули до Парижа. Те, що почалося понад 70 років тому з виняткової ухвали про тост за врожай, сьогодні перетворилося на бізнес із більш ніж 16 млн. пляшок.

Перше вино року з Божоле прибуло до Парижа. Зі святом «Le Beaujolais nouveau est arrivé» любителі вина відзначають ритуал, який дотримується вже кілька десятиліть. До речі, починаючи з 1951 року перші пляшки охолодженого молодого вина відкорковуються по всьому світу з півночі в третій четвер листопада.

За даними Міністерства сільського господарства, цього року виноградарям регіону, розташованого на північ від Ліону, вдалося зібрати добрий урожай. І це все незважаючи на бурі та град. Урожайність була на 12% вищою, ніж у попередньому році, і на 22% вищою за середній показник за останні п’ять років.

«Вина виходять фруктовими, з насиченим кольором, добре збалансованими та спокусливими», – Заявив президент асоціації Inter-Beaujolais Філіп Барде. До речі, більшість виноградарів зібрали досить рясний урожай, і лози загалом адаптувалися до кліматичних коливань. Фінальна фаза дозрівання і початок збирання врожаю характеризувалися незвичайною для цього часу року сильною спекою. Крім того, нестача води знову створила проблеми для виноградарів.

З 1951 року виноградарі регіону, розташованого поблизу Божо і Ліона, мають виняткове право відкорковувати свіжий виноградний сік на початку листопада. Проте спочатку він призначався лише домашнього використання виноградарями на вшанування успішно зібраного врожаю винограду. Коли ж кмітливі торговці запропонували в Парижі Божоле з винограду Гамай і наввипередки стали продавати його першими, народилася ідея його збуту.

Читайте також:  Померла «посол миру» Мевлюде Генч

Крім того, минулого року лише у Франції було продано близько 10 млн. пляшок “Божоле нуво”, а 6,5 млн. пляшок було експортовано. Основним покупцем за кордоном стала Японія – 2,3 млн. пляшок, далі йдуть США, Великобританія, Канада та Бельгія, на шостому місці Німеччина – 160 тис. пляшок, за даними Inter-Beaujolais.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я