Як стати IT-рекрутером з нуля: 15 головних скілів

47
IT-recruiter

В умовах дефіциту кадрів у галузі інформаційних технологій, організації, як правило, делегують рутинні обов’язки з пошуку ІТ-фахівців професіоналам. Тому зараз саме час дізнатися, які якості, навички та звички допоможуть новачкам у сфері пошуку персоналу стати IT-рекрутером.

Короткий огляд професії ІТ-рекрутера

IT-рекрутер займається пошуком фахівців для компаній на постійну або проєктну роботу. Його функціонал схожий з обов’язками звичайного рекрутера. Але має одну відмінність – у процесі найму співробітників потрібно добре орієнтуватися в айті-сфері.

Що входить до посадових обов’язків IT-рекрутера:

 • Оформлення профілю посади.
 • Розміщення вакансій.
 • Скринінг резюме.
 • Ведення переговорів із замовниками та претендентами.
 • Знайомство кандидатів з майбутніми роботодавцями, роз’яснення умов співпраці.
 • Постійний моніторинг ситуації на ринку праці.

Варто зазначити, що одна зі складнощів роботи ІТ-рекрутера полягає в пошуку підходящих кандидатів не тільки на job-ресурсах, а й у моніторингу тематичних майданчиків технічних фахівців (блоги, форуми, групи в соцмережах і месенджерах).

Професія айті-рекрутера, як і будь-яка інша, має низку плюсів і мінусів. Однією з переваг є дохід вище середнього.

Якщо вас вразила зарплатна вилка, потішили переваги та не налякали недоліки професії ІТ-рекрутера, радимо спробувати свої сили в цьому напрямі. Давайте розглянемо, які “м’які” і “жорсткі” навички допоможуть освоїти нову спеціальність.

Насамперед пропонуємо познайомитися з необхідними особистими якостями, які допоможуть досягти успіху в кар’єрі. Загальний перелік корисних soft skills досить широкий. Але на старті достатньо приділити увагу 5 головним пунктам.

Особисті якості IT-рекрутера

 1. Об’єктивність. При виборі відповідних кандидатів потрібна неупередженість. Симпатія або, навпаки, неприязнь до претендента не повинна виступати в ролі вирішального фактора при запрошенні претендента на співбесіду.
 2. Оперативність. Дефіцит айтішників призводить до того, що класних розробників розхапують як гарячі пиріжки. Щоб першим роздобути гідного кандидата, доводиться діяти максимально швидко.
 3. Уважність. Особливо важлива під час скринінгу резюме. Гранична зосередженість під час вивчення ключових компетенцій і релевантного досвіду допоможе не упустити важливі моменти.
 4. Посидючість. Підготовка вакансій і опрацювання резюме – досить копітке заняття. Тому позиція ІТ-рекрутера точно не підійде тим, хто віддає перевагу активній діяльності перед роботою в офісі.
 5. Товариськість. Для успішного старту в професії потрібно розвивати комунікативні навички. IT-фахівці – непроста публіка. Вони знають собі ціну, з ними буває важко домовитися. Складнощі у спілкуванні виникають і на тлі сильної завантаженості айтішників.
Читайте також:  Як правильно зареєструватися в Пін Ап онлайн казино, щоб уникнути труднощів

Щоб не втратити класного фахівця, доведеться проявляти гнучкість і йти на поступки. Наприклад, багато розробників виходять на зв’язок у пізній час або погоджуються пройти технічну співбесіду тільки на платній основі.

Незважаючи на те, що необхідні особисті якості допоможуть вам швидше розвиватися у сфері IT-рекрутингу, на одних лише soft skills далеко не заїдеш. Щоб стати класним фахівцем, потрібно освоїти певний перелік професійних компетенцій.

Професійні навички ІТ-рекрутера

На етапі входження в професію потрібно оволодіти такими “жорсткими” навичками:

 1. Аналіз IT-ринку. Сфера інформаційних технологій постійно розвивається: з’являються нові мови програмування, професії, розширюється перелік скілів айтішників. Крім того, для оптимальної організації роботи потрібно орієнтуватися в таких показниках, як попит, зарплата і конкуренція.
 2. Основи програмування. Від IT-рекрутера вимагається базове знання і розуміння айті-термінів. У цьому полягає складність професії. Якщо довірити пошук ІТ-фахівця звичайному наймаючому менеджеру, він просто не зможе оцінити рівень відповідності кандидата умовам вакансії.
 3. Володіння сорсинг-інструментами. Для більшості обивателів пошук фахівців відбувається в Гуглі. Так можна вбити купу часу і залишитися без претендентів. Щоб не отримати нервовий зрив і швидше закривати вакансії, IT-рекрутери використовують у роботі спеціальні сервіси для пошуку кандидатів в автоматичному режимі. Наприклад, X-Ray і Boolean search.
 4. Створення вакансій, що продають. На айті-ринку диктують умови та обирають здобувачі. Тому без навичок написання оголошень, що чіпляють, точно не обійтися.
 5. Уміння застосовувати на практиці методики оцінювання кандидатів. До айтішників висувають багато вимог, що стосуються не тільки hard, а й soft skills. Щоб оцінити кандидата за всіма ключовими критеріями, потрібно організувати для нього відразу кілька випробувань. Наприклад, інтерв’ю за цінностями, технічна співбесіда, тести здібностей.

Насправді, перелік скілів IT-рекрутера набагато ширший. Це лише так званий must have, без якого подальший розвиток у професії неможливий.

Читайте також:  Утриманців стало більше, ніж платників податків

Які звички допоможуть стати IT-рекрутером

Крім ключових компетенцій IT-рекрутеру буде корисно обзавестися низкою певних звичок. Розберемося, які манери допоможуть досягти успіху в професії:

 1. Уміння тримати слово. Людина, яка попри все виконує обіцяне, викликає довіру. На перших етапах спілкування з кандидатами і замовниками це дуже важливо. Затребуваність фахівця, на якого можна сподіватися, зростає в геометричній прогресії.
 2. Критично мислити. Звичка дивитися на події та явища об’єктивно зіграє добру службу в кар’єрі. Адже IT-рекрутеру важливо розуміти, які завдання реальні для виконання, а від яких краще відмовитися. Наприклад, якщо замовник хоче знайти VR-архітектора з досвідом роботи від 5 років на зарплату 500 $, вакансія напевно так і залишиться незакритою, і не варто витрачати на неї час.
 3. Доводити розпочате до кінця. Ця звичка рятує в моменти відчаю, коли нічого не виходить і хочеться все кинути. На жаль, такі ситуації періодично виникають у сфері айті-рекрутингу.
 4. Відстежувати результати власної роботи. Це допомагає підсвітити скоєні помилки та зрозуміти, як уникнути помилок надалі.
 5. Прагнути до саморозвитку. Щоб досягти успіху в кар’єрі, недостатньо освоїти базовий набір компетенцій. IT-рекрутеру потрібне навчання на постійній основі, відвідування тематичних конференцій і майстер-класів, обмін досвідом з колегами.

Розвиваючи перераховані корисні звички, ІТ-рекрутер може не тільки підвищити рівень кваліфікації, а й розвинути особистий бренд, домогтися професійного визнання.

З чого почати кар’єру IT-рекрутера

Оволодіти необхідними для успішного найму айтішників навичками і взяти старт у кар’єрі – досить непросте завдання. Для занурення в професію потрібно пройти низку послідовних кроків:

 1. Навчитися професії. Теоретично це можна зробити самостійно. Але краще записатися на спеціалізовані курси. Сьогодні можливість проходження відповідних програм надають безліч авторитетних освітніх платформ.
 2. Скласти портфоліо. Навіть IT-рекрутеру-початківцю є що показати. Щоб справити хороше враження, достатньо зробити хоча б кілька кейсів із проєктів, реалізованих під час навчання.
 3. Оформити класне резюме. Особливу увагу варто приділити блокам із досвідом, освітою та компетенціями. Бажано включити в анкету 2-3 кількісних показники.
 4. Відгукуватися на вакансії. Щоб отримати оффер, рекомендується залишати відгуки на всі відповідні вакансії. Новачки перебувають під пильною увагою. Чим більше відгуків, тим вищі шанси на працевлаштування.
Читайте також:  5 продуктів, які допоможуть сконцентруватися на роботі

Головне, не боятися труднощів. Професія IT-рекрутера передбачає роботу на перспективу. Відсутність запаморочливих результатів на початкових етапах – нормальна практика у сфері найму айті-фахівців. Щоб досягти кар’єрних вершин, потрібно постійно качати отримані навички, розвивати нетворкінг і вірити у власні сили.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я