Поряд із Землею виявлено нову чорну дірку

89

Нова аномальна область знаходиться втричі ближче, ніж попередня відома вченим чорна діра.

Поряд із Землею виявлено нову чорну дірку.  Фото: ANDREI SALAUYOU/shutterstock.com

Неподалік Землі виявлено нову чорну дірку. Європейський космічний корабель знайшов нову аномальну область у 1600 світлових роках від нашої планети. Вона більша за Сонце в 10 разів, і в неї є незвичайна зірка-компаньйон.

Астрономи виявили у космосі нову чорну дірку. Вона ближче до Землі, ніж інші відомі явища цього. Чорна діра – область простору та часу, що має аномально сильне тяжіння. Зазвичай вони утворюються внаслідок колапсу (вибуху) зірок.

За словами Каріма Ель-Бадрі з центру астрофізики Гарвард-Смітсон, ця чорна діра в 10 разів більша за Сонце. Вона знаходиться на відстані 1600 світлових років від Землі. Це втричі ближче, ніж чорна діра, що вважалася найближчою раніше.

За словами Каріма Ель-Бадрі, нова аномальна область була вперше ідентифікована європейським космічним кораблем Gaia. Його команда простежила шлях із Міжнародної обсерваторії на Гаваях та підтвердила результати.

Нова чорна діра має дивовижного компаньйона

Чорну дірку було виявлено за рахунок рухів її зірки-компаньйона. Вона ходить приблизно на тій самій відстані від дірки, що Земля від Сонця.

«Раніше було багато заяв про виявлення подібних систем, але всі ці відкриття згодом спростували. Це перше однозначне виявлення у нашій галактиці сонцеподібної зірки, що обертається навколо чорної діри», – розповіли вчені.

Комп'ютерна вистава зірки-компаньйона поруч із чорною діркою, що утворилася під час вибуху гігантської зірки.  Фото: Anuchit kamsongmueang/shutterstock.com

Сама чорна діра не така цікава вченим, як її незвичайна зірка-компаньйон. Справа в тому, що чорні дірки утворюються із надгігантських зірок. Вони вибухають і перетворюються на аномальну область простору. При цьому зазвичай вони поглинають дрібніші небесні тіла.

Зірка-компаньйон могла вижити під час вибуху, але тоді вона мала обертатися на іншій відстані від чорної дірки. А цей компаньйон рухається широкою орбітою і при цьому виглядає як нормальна зірка, що дивує вчених.

Читайте також:  США та Індія: жвава співпраця в енергетиці

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я