Поради терористів мають бути сприйняті “дуже” серйозно

11

Охорона Кельнського собору було посилено ще на Різдво. Причина ознаки можливого нападу. Перед Новим роком поліція готує населення до появи поліцейських із пістолетами-кулеметами.
Після оголошення терористичної тривоги щодо Кельнського собору поліція має намір у новорічну ніч забезпечити безпеку всесвітньо відомого собору та його околиць за допомогою суворих заходів захисту. За словами голови оперативного управління Мартіна Лотца, буде проведено підготовчі заходи для протидії «можливим атакам». «Я не можу вдаватися до подробиць про те, які саме напади можуть бути скоєні».

Не виключено, що в Кельні з’являться поліцейські з автоматами “Це може бути тривожно, я це знаю”, – сказав Лотц. Але цей захід важливий для того, щоб населення могло спокійно святкувати».

Перед Різдвом органи безпеки отримали інформацію про можливий план нападу угрупування ісламізму напередодні Нового року. Заходи безпеки у соборі вже були посилені у зв’язку зі святкуванням Різдва. На даний момент собор закритий для туристів

У Кельні не все чисто

Напередодні Різдва поліція взяла під варту 30-річного чоловіка у Везелі «для запобігання небезпеці». Таджик підозрюється у тому, що шпигував за собором.

Однак у Кельні ще не дали добро. Розслідування ще не завершено, пояснив голова оперативного відділу Лотц. Тому можна припустити, що захисні заходи продовжаться і після Нового року.

Поліція добре підготувалася до початку року, “до того, що може статися”, сказав він. Голова оперативного управління не назвав конкретної кількості поліцейських, які вийдуть на вулиці Кельна. Проте понад 1000 поліцейських чергуватимуть у рамках «спеціальних заходів». Звичайну патрульну службу також збільшено.

Поліція просить надати інформацію

Лотц також звернувся до громадськості із проханням про допомогу. Будь-яка підозріла людина має не боятися дати наведення. Як приклад він навів «людей, які ведуть себе дивно або розгулюють із багажем у непомітному місці».

Читайте також:  Штайнмайєр зустрівся із Зеленським

Шеф поліції Кельна Йоханнес Херманс назвав ознаки запланованого нападу на собор «дуже серйозними». За його словами, 21 грудня Федеральне відомство карного розшуку та поліція Кельна отримали усну інформацію про «ознаки можливого сценарію нападу на Кельнський собор напередодні Нового року або на рубежі року». Подальша перевірка показала, що інформація була дуже серйозною. Федеральне відомство карної поліції (BKA) веде кримінальне розслідування.

Мер Кельна Генрієтта Рекер заявила, що людей не повинні лякати погрози. “Собор століттями кидав виклик усім і вся, – сказала вона, – і він повинен залишатися таким”.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я