Російська ракета тимчасово проникла у повітряний простір Польщі

11

У п’ятницю Україна зазнала найжорстокішого повітряного удару з початку війни. Згідно з польськими повідомленнями, російська ракета увійшла до повітряного простору Польщі – а отже, і до повітряного простору НАТО.
За даними польської армії, російська ракета пролетіла через польський повітряний простір у п’ятницю вранці і знову пішла убік України. «Все вказує на те, що російська ракета увійшла до повітряного простору Польщі», – заявив журналістам начальник Генерального штабу Польщі Веслав Кукула. Ракета була помічена радаром і негайно залишила повітряний простір Польщі у напрямку України. Згідно з інформацією, ракета знаходилася в польському повітряному просторі близько трьох хвилин і пролетіла понад 40 кілометрів.

Інцидент стався на тлі однієї із найжорстокіших хвиль нападів за останні місяці. Начальник Генерального штабу Польщі заявив, що більшість російських ракет було відстежено протягом ночі. Одна з них пролетіла над українським кордоном із Польщею. «Ми наказали нашим літакам перехопити їх і за необхідності збити». Однак це виявилося неможливим через короткий час і особливості польоту ракети. Однак, щоби підстрахуватися, солдати продовжують шукати уламки на землі вздовж траєкторії польоту.

Сильний авіаудар Росії по Україні

Росія завдала бомбового удару по Україні незадовго до святкування Нового року; понад 20 людей загинули та понад 130 отримали поранення по всій країні. Українське керівництво заявило про масовий «терор» проти мирного населення. За даними регіональної української влади, до полудня п’ятниці було відомо про 26 загиблих та 137 поранених. Загиблі є у Дніпрі, Харкові, Запоріжжі, Одесі, Львові та столиці країни Києві.

Військові у Києві говорять про «наймасовішу повітряну атаку» на Україну з початку війни – майже два роки тому. За даними українських ВПС, Росія випустила країною 158 ракет і бойових безпілотників. Український головнокомандувач Валерій Салушний говорить про 122 ракети і крилаті ракети, а також про 36 безпілотників. Ніколи з початку агресивної війни Росії проти України не було таких потужних авіаударів за день, як зараз, наприкінці року.

Читайте також:  Батько відсидить два роки у в'язниці

Найбільша офіційно зареєстрована кількість російських ракет, випущених по Україні за добу, на сьогоднішній день становить понад 90, і цього разу ППО вдалося перехопити понад 70 відсотків російських атак, зазначив Салушний. Удари завдавалися кількома хвилями з різних напрямів та з використанням стратегічних бомбардувальників.

Ракета вже вразила Польщу у 2022 році.

Міністерство оборони в Москві лише побіжно прокоментувало атаку і сказало про «масований удар з використанням високоточної зброї та безпілотників». Він був нанесений по військових об’єктах, таких як оборонні заводи, військові аеропорти та склади зброї. “Всі намічені об’єкти були вражені”, – наголосили в міністерстві.

Авіаудари розглядаються як цілеспрямована спроба російського військового керівництва зламати опір українців вторгненню за наказом глави Кремля Володимира Путіна. Щоразу жертвами російських атак стають мирні жителі. Багато будинків та цивільних будинків горіли і в п’ятницю. З’явилися фотографії руйнувань. У Києві, за словами мера Віталія Кличка, поранених людей довелося витягувати з-під уламків будівлі, яка потрапила під обстріл.

У листопаді 2022 року ракета потрапила до польського села на кордоні з Україною, вбивши двох мирних жителів. Захід припускає, що це була українська зенітна ракета, розгорнута для захисту від російських атак.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я