Апеляційний суд дозволив набути чинності закону Каліфорнії, що обмежує приховане носіння у громадських місцях

15

Апеляційний суд США в суботу надав можливість каліфорнійському закону, який забороняє приховане носіння вогнепальної зброї в «особливо важливих місцях», набрати чинності 1 січня, незважаючи на рішення федерального судді про те, що він «суперечить Другій поправці».

Апеляційний суд дозволив набути чинності закону Каліфорнії, що обмежує приховане носіння у громадських місцях

Минулого тижня закон – Сенатський білль 2 – було заблоковано судовою забороною окружного судді Кормака Карні, але в суботу колегія з трьох суддів винесла постанову, яка тимчасово блокує цю заборону та розчищає шлях для набрання чинності законом.

Суд оголосив адміністративне відстрочення, що означає, що апеляційні судді не розглядають справу по суті, але відклав ухвалу судді, щоб дати суду більше часу для розгляду аргументів обох сторін. «Надаючи адміністративне відстрочення, ми не маємо наміру жодним чином обмежувати розгляд цих апеляцій по суті», – написали судді.

Закон, що входить до заходів щодо контролю за зброєю, підписаних губернатором Каліфорнії Гевіном Ньюсомом у вересніпоширюється на тих, хто має ліцензію на приховане носіння зброї. Підписуючи закон про зброю у вересні, Ньюсом посилався на стрілянину по всій країні, внаслідок якої за 72 години до підписання загинуло понад 100 людей.

Згідно з новим законом, людям буде заборонено носити приховану вогнепальну зброю у різних місцях Каліфорнії, включаючи місця відправлення культу, публічні бібліотеки, парки розваг, зоопарки та спортивні заходи. Каліфорнійська стрілецька та пістолетна асоціація та організація Gun Owners of America, а також інші позивачі оскаржили закон. Суддя Карні погодився з позивачами в тому, що новий закон занадто широкий, заявивши у своїй постанові про заборону, що він «перетворює майже кожне громадське місце в Каліфорнії на «чутливе місце»».

Читайте також:  Спікер: Президент Шрі-Ланки пішов у відставку

Карні назвав проліт нового закону «загальним, противним Другій поправці і Верховному суду, який відкрито кидає виклик».

У заяві, зробленій після рішення Карні, губернатор сказав, що місця, де за новим законом буде заборонено приховане носіння зброї – це місця, «які мають бути безпечними для всіх».

«Ця ухвала обурливо називає зусилля Каліфорнії щодо забезпечення безпеки зброї, підкріплені даними, «огидними», – заявив Ньюсом раніше в інтерв'ю CNN. «Негативно те, що ця постанова дає добро на поширення зброї в наших лікарнях, бібліотеках та на дитячих майданчиках – місцях, які мають бути безпечними для всіх».

У суботу вдень CNN звернувся за коментарями до Генеральної прокуратури Каліфорнії та головного адвоката позивачів.

У підготовці цього репортажу взяли участь співробітники CNN Зої Соттіль, Нуран Салахі, Сінді фон Куедноу та Джош Кемпбелл.

Джерело: edition.cnn.com

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я