Понад 400 населених пунктів без електрики

18

Росія випустила Україною 38 безпілотників «Шахед» іранського виробництва.

Україна: Понад 400 населених пунктів без електрики

У п’ятницю ввечері Росія завдала масованого удару по Україні за допомогою безпілотників. Незважаючи на те, що ВПС вдається відобразити більшу частину ракет, деякі з них все ж таки потрапляють в об’єкти енергетичної інфраструктури. Результат – відключення електроенергії у сотнях міст та сіл: понад 400 населених пунктів залишились без електроенергії.

Пошкодження електромереж були зафіксовані, зокрема, на півдні країни в районі портового міста Одеси та на південному сході Запорізької області.йдеться у повідомленні міністерства

За даними ВВС, атаки тривали з вечора п’ятниці до ранку. Росія випустила Україною 38 безпілотників «Шахед» іранського виробництва. Українська ППО змогла збити 29 із них. Безпілотників, націлених на Київ, також було збито. Це вже друга атака на столицю цього місяця.

За даними міністерства енергетики, 416 населених пунктів на півдні та південному сході України втратили електроенергію. Те саме сталося у шести містах на півночі Чернігівської області. Минулої зими Росія нанесла по інфраструктурі сотні ракет та безпілотників. В результаті мільйони українців були змушені обходитися без електрики, опалення та води в холодну пору року.

Шольц готовий до нової розмови з Путіним

Цього року осінь в Україні видалася на диво м’якою. Але зараз, коли температура повітря знижується, влада попереджає населення та економіку країни про наслідки нових російських атак. «Ми не можемо дозволити собі розслабитися», – заявив на телебаченні голова української електромережевої компанії «Укренерго» Володимир Кудрицький. Військові та енергетики готуються до відображення можливих російських атак на енергетичну інфраструктуру.

Тим часом, канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав президента Росії Володимира Путіна зробити перший крок до можливого мирного врегулювання в Україні. «Він має вивести війська», – Заявив політик СДПН на діалозі громадян у місті Нутхеталь (земля Бранденбург). Однак нині немає жодних ознак того, що це станеться, відповів він на запитання, чи можливі мирні переговори. «Путін не повинен досягти успіху у своїй меті – застосувати силу для анексії частини сусідньої країни».

Читайте також:  Війна в Україні 27 грудня

Шольц заявив, що готовий ще раз поговорити із Путіним. Але це матиме сенс лише в тому випадку, якщо Путін буде готовим діяти. Востаннє вони розмовляли телефоном 2 грудня минулого року. Шольц знову запевнив Україну в тому, що допомога у захисті від російського вторгнення надаватиметься стільки, скільки буде потрібно.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я