Байден підписав законопроект Конгресу США про бюджет

10

Політична боротьба навколо бюджету повторюється щороку. Зараз президент Байден ухвалив тимчасовий бюджет, але суперечки, швидше за все, продовжаться.

Байден підписав законопроект Конгресу США про бюджет

Президент США Джо Байден підписав узгоджений законопроект Конгресу про тимчасовий бюджет, що на якийсь час запобігає загрозі зупинки роботи уряду. Про це повідомив Білий дім. Таким чином, парламент має час до початку наступного року для обговорення бюджету, хоча питання про фінансову підтримку України та Ізраїлю все ще залишається відкритим.

У вівторок Палата представників проголосувала за ухвалення тимчасового бюджету. Законопроект був внесений нещодавно обраним лідером республіканської більшості Майком Джонсоном. У середу його схвалив Сенат. За відсутності угоди співробітники, зокрема державних органів управління, перестали б отримувати зарплату з суботи.

Деякі пункти виключені

З бюджету вилучено мільярди на підтримку Ізраїлю та України, які запросили Байден, а також нові кошти на охорону кордону США з Мексикою. За цими пунктами доведеться приймати окреме рішення пізніше, як і за звичайним бюджетом із більш тривалим терміном дії. Республіканці, зокрема, дедалі скептичніше ставляться до підтримки України, яка зазнала нападу з боку Росії, або виступають проти неї.

Підписаний законопроект передбачає, що до 19 січня буде профінансовано приблизно одну п’яту частину коштів на урядові операції та федеральні агентства, включаючи кошти на потреби армії та ветеранів, сільського господарства та транспорту. Інші чотири п’яті, такі як Державний департамент, Міністерство торгівлі, праці та охорони здоров’я, фінансуватимуться до 2 лютого.

Політична боротьба навколо бюджету повторюється щороку – Конгресу зазвичай вдається ухвалити тимчасовий бюджет, а за кілька місяців знову починаються бої за фінансування урядових операцій.

Читайте також:  Зедер закликає до будівництва нових атомних електростанцій у Німеччині

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я