Байден наполягає на “дводержавному рішенні”

17

Байден вважає, що сектор Газа та Західний берег річки Йордан мають бути об’єднані у рамках єдиної держави.

Байден наполягає на «дводержавному рішенні»

Президент США Джо Байден вкотре висловив свою точку зору про вирішення близькосхідного конфлікту і розповів про те, як він уявляє собі період після закінчення війни в Газі. У статті, опублікованій у суботу в газеті Washington Post, він наполягає надводержавному рішенні» і торкнувся теми санкцій проти екстремістськи налаштованих поселенців на Західному березі річки Йордан. Демократ вкотре розкритикував «екстремістське насильство проти палестинців на Західному березі».

Він наголосив, що рішуче домагався від ізраїльського керівництва притягнення до відповідальності тих, хто чинить це насильство. «Сполучені Штати готові вжити власних заходів, включаючи введення заборони на поїздки екстремістів, які нападають на мирних жителів Західного берега», – попередив він. Демократ прямо не вжив слово “поселенці”.

У своїй довгій промові Байден розповів про те, яким, на його думку, має бути майбутнє регіону – і як має бути організований шлях до нього. “Зрозуміло одне: рішення про дві держави – єдиний спосіб забезпечити довгострокову безпеку як ізраїльського, так і палестинського народів”, – написав Байден. «І хоча зараз може здатися, що це майбутнє ніколи не було так далеко, криза зробила його як ніколи актуальною».

Байден: Жодного насильницького переміщення палестинців

Байден підкреслив, що палестинський народ заслуговує на власну державу та майбутнє, вільного від ісламістського руху ХАМАС. «Кадри із сектора Газа та загибель тисяч мирних жителів, включаючи дітей, розбивають і моє серце». Тепер необхідно назавжди покінчити з війною та розірвати порочне коло насильства. На Близькому Сході має бути побудовано щось міцніше, щоб історія не повторювалася. Сектор Газа «ніколи більше не повинен використовуватися як платформа для тероризму», – заявив Байден.

Читайте також:  Актуальна ситуація у війні проти України

Однак демократ також ще раз дав зрозуміти: “Не повинно бути ні насильницького вигнання палестинців із сектору Газа, ні повторної окупації, ні облоги чи блокади, ні зменшення розмірів території”. Після закінчення цієї війни голоси палестинського населення мають бути почуті. Тому сектор Газа та Західний берег річки Йордан мають бути возз’єднані у рамках «єдиної державної структури» під керівництвом відродженої Палестинської автономії. Водночас необхідно прагнути вирішення проблеми двох держав.

80-річний президент також написав, що США продовжують підтримувати Україну, яка зазнала нападу з боку Росії. «І Путін, і ХАМАС борються за те, щоб стерти з землі сусідню демократію». Америка неспроможна і цього допускати. «Світ чекає від нас на вирішення проблем нашого часу. Це робота лідера, і Америка її виконуватиме».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я