Помер Річард Раундтрі зірка фільму “Шафт”

5

У 70-ті роки крутість мала своє ім’я: Шафт. Режисер Гордон Паркс зробив Річарда Раундтрі першим чорношкірим героєм бойовиків та обличчям цілого руху.

Помер Річард Раундтрі зірка фільму «Шафт»

Американський актор Річард Раундтрі, відомий за роллю у фільмі «Шафт», помер у своєму будинку в Лос-Анджелесі на 81-му році життя. Як повідомив The Hollywood Reporter його менеджер Патрік МакМінн, причиною смерті став нещодавно діагностований рак підшлункової залози.. Про смерть повідомили й інші американські ЗМІ, такі як Rolling Stone і The New York Times.

Перший чорношкірий герой бойовиків, Раундтрі став одним із осіб так званого руху blaxploitation у 1970-х роках, зігравши головну роль крутого нью-йоркського детективу у фільмі «Шафт» (1971) режисера Гордона Паркса. Цей рух сформувався як жанр кіно наприкінці 1960-х років і відображав упевненість афроамериканців у собі.

Фільм «Шафт», знятий за романом Ернеста Тайдімана, спочатку призначався білому акторові. Однак Паркс наполіг на участі Раундтрі, побачивши його на прослуховуванні. Раундтрі повторив свою роль у сиквелах Shaft’s Big Score! (1972 р.) та «Шафт в Африці» (1973 р.).

Актор Семюел Л. Джексон, який зіграв Джона Шафта у рімейку, висловив смуток з приводу смерті Раундтрі. “Його смерть залишила глибоку дірку не тільки в моєму серці, але, я впевнений, і в багатьох ваших”, – Написав Джексон у своєму пості на Instagram. Раундтрі діагностували рак молочної залози в 1993 році, і він був активним прихильником пропаганди раку чоловічих грудей.

Раундтрі народився 9 липня 1942 р. у Нью-Рошелі, штат Нью-Йорк, і розпочав свою кар’єру як театральний актор. Після фільму «Шафт» він знявся у низці фільмів, включаючи «Землетрус» (1974) з Чарлтоном Хестоном та Авой Гарднер і «Людина в п’ятницю» (1975) з Пітером О’Тулом.

Читайте також:  Росія зупиняє договір про роззброєння

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :