Помер Річард Раундтрі зірка фільму “Шафт”

12

У 70-ті роки крутість мала своє ім’я: Шафт. Режисер Гордон Паркс зробив Річарда Раундтрі першим чорношкірим героєм бойовиків та обличчям цілого руху.

Помер Річард Раундтрі зірка фільму "Шафт"

Помер Річард Раундтрі зірка фільму «Шафт»

Американський актор Річард Раундтрі, відомий за роллю у фільмі «Шафт», помер у своєму будинку в Лос-Анджелесі на 81-му році життя. Як повідомив The Hollywood Reporter його менеджер Патрік МакМінн, причиною смерті став нещодавно діагностований рак підшлункової залози.. Про смерть повідомили й інші американські ЗМІ, такі як Rolling Stone і The New York Times.

Перший чорношкірий герой бойовиків, Раундтрі став одним із осіб так званого руху blaxploitation у 1970-х роках, зігравши головну роль крутого нью-йоркського детективу у фільмі «Шафт» (1971) режисера Гордона Паркса. Цей рух сформувався як жанр кіно наприкінці 1960-х років і відображав упевненість афроамериканців у собі.

Фільм «Шафт», знятий за романом Ернеста Тайдімана, спочатку призначався білому акторові. Однак Паркс наполіг на участі Раундтрі, побачивши його на прослуховуванні. Раундтрі повторив свою роль у сиквелах Shaft’s Big Score! (1972 р.) та «Шафт в Африці» (1973 р.).

Актор Семюел Л. Джексон, який зіграв Джона Шафта у рімейку, висловив смуток з приводу смерті Раундтрі. “Його смерть залишила глибоку дірку не тільки в моєму серці, але, я впевнений, і в багатьох ваших”, – Написав Джексон у своєму пості на Instagram. Раундтрі діагностували рак молочної залози в 1993 році, і він був активним прихильником пропаганди раку чоловічих грудей.

Раундтрі народився 9 липня 1942 р. у Нью-Рошелі, штат Нью-Йорк, і розпочав свою кар’єру як театральний актор. Після фільму «Шафт» він знявся у низці фільмів, включаючи «Землетрус» (1974) з Чарлтоном Хестоном та Авой Гарднер і «Людина в п’ятницю» (1975) з Пітером О’Тулом.

Читайте також:  Бах критикує "негативну реакцію" на рішення щодо Росії

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я