Німеччина та Монголія проти економіки як зброї

23

Міністр закордонних справ Бербок бачить великий потенціал у співпраці із центральноазійською Монголією. Йдеться про важливі сировинні ресурси. Але також і про спільні міжнародні місії.

 

Німеччина та Монголія проти економіки як зброї

У зв’язку з подіями у Росії та Китаї Німеччина та Монголія хочуть ще більше розширити свою співпрацю і тим самим зменшити свою залежність від обох великих держав.

«У галузі економіки, сировинного партнерства та відновлюваних джерел енергії ми можемо ще краще використати наш спільний потенціал», – сказала Міністр закордонних справ Бербок під час виступу зі своїм монгольським колегою Батмунх Батцецегом у столиці Улан-Баторі. «Ми бачили, що економічна залежність може бути використана як зброя, а диверсифікація означає безпеку у сучасному світі», – додала вона.

Центральноазіатська Монголія, яка знаходиться між Китаєм і Росією і не має власного виходу до моря, вважається однією з найбагатших ресурсів на землі. В основному це вугілля та мідь, а також золото, уран та так звані рідкісноземельні матеріали. Вони необхідні розширення відновлюваних джерел енергії.

На тлі війни Росії та України Бербок сказала, що вона вдячна за те, що Німеччина та Монголія згуртувалися. «Наші країни об’єднує демократія та відданість правам людини, верховенству закону та повазі міжнародних правил». Вони поділяють переконання, що суспільство може бути стабільним та мирним лише тоді, коли всі мають рівні права, можливості та участь – «особливо половина суспільства, якою, як ми знаємо, є жінки».

Бербок підкреслила спільну відданість Статуту Організації Об’єднаних Націй (ООН) та співробітництво в рамках Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ). Вона сказала, що ці партнерські відносини також мають бути активізовані.

Читайте також:  Росія навчає новобранців у Білорусі

Німеччина та Монголія – партнери

Батцецег говорила про розширення стратегічного партнерства між двома країнами – особливо на тлі «величезної» залежності від двох великих сусідів – Китаю та Росії. Федеративна Республіка Німеччина є першим третім сусідом Монголії. Проводячи «політику третього сусіда», Монголія прагне контактів з іншими демократичними країнами світу – такими як США та Німеччина, з якими вже давно підтримує добрі стосунки. Ангела Меркель була першим главою уряду Німеччини, яка відвідала Монголію у 2011 році.

Навчальні місії бундесверу під Улан-Батором

Завітавши до навчальних місій бундесверу поблизу столиці Улан-Батора, Бербок високо оцінила участь монгольських та німецьких солдатів у миротворчих місіях ООН. Це «служить світові в усьому світі», – похвалила вона. «В даний час ми відчуваємо, наскільки сильно ми залежимо від підтримки інших у питаннях власної безпеки». «Саме тому миротворчі місії ООН є внеском у міжнародну та європейську безпеку», – сказала вона.

Німеччина навчає монгольський миротворчий контингент і надає підтримку країні створення підрозділи гірських бійців. У ході навчання особлива увага приділяється патрулюванню в умовах загрози мін-пасток, а також медичній підготовці. За даними Збройних сил Німеччини, понад 850 із 9 600 військовослужбовців монгольської армії працюють у місії ООН у Південному Судані.

Протягом багатьох років Монголія є однією з країн, яка спрямовує найбільше жінок на миротворчі операції ООН. Це також є прикладом для Німеччини, сказав Бербок. Протягом тривалого часу країна брала участь у миротворчій місії в Афганістані разом із Німеччиною.

Монголія між Росією та Китаєм

Монголія з населенням всього 2,75 мільйона є другою за величиною країною у світі, що не має виходу до моря, за площею – приблизно в чотири рази більше Федеративної Республіки Німеччина. Ізольована від усього світу, ця демократична держава географічно укладена між Росією та Китаєм. Ситуація потребує балансування між двома тоталітарними сусідами. Тому реакція Монголії на вторгнення Росії в Україну була стриманою. Вона також утрималася під час голосування на Генеральній Асамблеї ООН, що критикує Росію.

Читайте також:  Чому Леонардо Ді Капріо мовчить про війну в Україні

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я