Том Еммер зняв свою кандидатуру з посади спікера Палати

10

Республіканці у Палаті представників Конгресу США дедалі глибше занурюються у хаос: третій кандидат на посаду спікера Палати відмовився від участі у виборах через відсутність підтримки.

Том Еммер зняв свою кандидатуру з посади спікера Палати

Через кілька годин після висування як нового кандидата на посаду голови Палати представників Конгресу США республіканець Том Еммерза повідомленнями ЗМІ, зняв свою кандидатуру

Декілька американських ЗМІ, у тому числі Washington Post і New York Times, з посиланням на членів фракції одностайно повідомили, що 62-річний республіканець зняв свою кандидатуру після того, як не зміг набрати більшість голосів для голосування на пленарному засіданні палати.

Таким чином, хаос у фракції республіканців, який уже кілька тижнів політично паралізує роботу Палати представників, продовжується. Учора увечері фракція все ще хотіла обговорити питання щодо призначення нового кандидата.

Раніше двоє зазнали невдачі.

Тільки вчора парламентська фракція під час внутрішнього голосування висунула Еммера кандидатом на посаду голови, але він лише з невеликим відривом виграв у кількох конкурентів.

Раніше його колеги по партії Стів Скаліз та Джим Джордан зазнали невдачінамагаючись зібрати за собою достатньо колег по партії, щоб зійти на цей впливовий пост. Еммер, як і Скаліз, є членом керівництва фракції і був одним із найпомітніших кандидатів останнього часу.

Джим Джордан.  Фото: Alex Brandon/AP/dpa

Для обрання на третій за значимістю політичний пост у США після президента та віце-президента потрібна абсолютна більшість голосів присутніх членів Палати представників.

Для цього, ймовірно, буде потрібно 217 голосів у палаті. Оскільки республіканці мають у своєму розпорядженні лише незначну більшість у 221 місце, кандидат може дозволити собі лише кілька незгодних у власних лавах.

Трамп відкрито виступає проти Еммера

Через відсутність підтримки Скаліз та Джордан раніше оголосили про свій вихід із партії.

  • Джордан, прихильник колишнього президента Дональда Трампа, провалився у трьох турах голосування у парламенті.
  • Скаліз вийшов із партії ще до голосування на пленарному засіданні палати.
  • Для Еммера стало проблемою те, що Трамп відкрито виступав проти нього як голови та розпалював опозицію.
Читайте також:  Майамі готується до виступу Трампа у суді

Палата представників Конгресу США вже три тижні залишається без належного обраного спікера. Отже, законодавчу роботу у ній значною мірою паралізована. Республіканця Кевіна Маккарті було зміщено з цієї посади в ході історичного голосування на початку жовтня. Радикальні республіканці витіснили його з посади.

Це був перший випадок в історії США, коли спікер Палати представників втратив свою посаду таким чином.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :